Stelmet AZS UZ Zielona Góra znów liderem

(eska)
Leworęczny skrzydłowy Krzysztof Wittke w środę zdobył aż 11 goli
Leworęczny skrzydłowy Krzysztof Wittke w środę zdobył aż 11 goli fot. Bartłomiej Kudowicz
W ostatnim spotkaniu pierwszej rundy Stelmet AZS UZ wysoko wygrał w Obornikach Śl. i odzyskał prowadzenie w tabeli.

BÓR OBORNIKI ŚL. - STELMET AZS UZ ZIELONA GÓRA 28:42 (16:20)

STELMET AZS UZ: Koledziński, Kotkiewicz - Wittke 11, Gumiński i Kociszewski po 7, Skrzypek 5, Ratajczak 4, Starzyński 3, Wujec 2, Buś, Raczkowiak i Zarenkiewicz po 1, Gaweł, Klimas.
Bramki dla Boru: D. Bednarski 7, Kowalski 6, Bagiński i Kunat po 5, Antolak i Burchacki po 2, Laprus 1.

Akademicy od mocnego uderzenia rozpoczęli pojedynek z outsiderem drugiej ligi. Po dwóch golach Wittkego i jednym Cypriana Kociszewskiego w 3 min prowadzili 3:0. Po kwadransie przewaga wzrosła do sześciu bramek, gdy Jan Ratajczak trafił na 11:5. Potem goście spuścili z tonu i na przerwę schodzili z nieco mniejszą zaliczką.

Ale w drugiej połowie pokazali, że są przynajmniej o klasę lepsi od Boru. Wygrywali 20:17, a wtedy dwa gole rzucił Wojciech Gumiński, po jednym dołożyli: Alan Raczkowiak, Bartosz Starzyński, Wittke i w 36 min zrobiło się już 25:17 dla ekipy z Zielonej Góry.

Co było dalej? Kolejne dwa trafienia najskuteczniejszego w środowym spotkaniu "Pedrosa", jedno "Gumy" i w 38 min przewaga akademików wynosiła dziesięć bramek - 28:18. Później jeszcze wzrosła!

Stelmet wykorzystał potknięcie OSiR-u Komprachcice, który nadspodziewanie wysoko uległ w Kaliszu, i wrócił na pozycję lidera drugiej ligi.

Wyniki pozostałych spotkań: Orlik Brzeg - Pogoń Oleśnica 22:21, Astromal Tęcza Leszno - Miedź II Legnica 32:25, PGNiG PWSZ Kalisz - OSiR Komprachcice 40:28, Tęcza Kościan - Sparta Oborniki Wlkp. 29:30, Krokus Bystrzyca Kł. - Zagłębie II Lubin 21:32. Mecz Olimp Grodków - ŚKPR Świdnica odbędzie się w sobotę.