MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Strzały ostrzegawcze na granicy Korei Południowej i Północnej. Żołnierze przekroczyli linię demarkacyjną

OPRAC.:
Adam Kielar
Adam Kielar
Wideo
od 7 lat
Nie ustaje poważne napięcie na pograniczu pomiędzy Koreą Północną a Południową. Grupa około 30 północnokoreańskich żołnierzy, która o godz. 8.30 czasu lokalnego we wtorek (1 w Polsce) przekroczyła granicę lądową między oboma Koreami, wycofała się natychmiast po strzałach ostrzegawczych ze strony wojska Korei Południowej – poinformowało we wtorek Dowództwo Połączonych Szefów Sztabów (JCS).
Na linii demarkacyjnej między Koreą Północną a Południową doszło do incydentu i padły strzały ostrzegawcze.
Na linii demarkacyjnej między Koreą Północną a Południową doszło do incydentu i padły strzały ostrzegawcze. Johannes Barre, iGEL / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0

Spis treści

Incydent na linii demarkacyjnej między Koreą Północną i Południową

Do podobnego przekroczenia wojskowej linii demarkacyjnej (DML) w silnie ufortyfikowanej strefie zdemilitaryzowanej (DMZ) doszło w niedzielę 9 czerwca.

JCS zaznacza w komunikacie, że traktuje ten incydent jako „zwyczajne, niecelowe przekroczenie” DML na centralnym froncie. Jak wyjaśniono grupa 20-30 żołnierzy, którzy wykonywali nieokreślone prace w DMZ, weszła na ok. 20 m w głąb strefy po stronie południowej.

Jednocześnie dodano, że do zdarzenia doszło w innym regionie, niż miało to miejsce poprzednim razem.

Armia Korei Północnej przekroczyła linię demarkacyjną

Urzędnik JCS przekazał również, że w ostatnim czasie północnokoreańscy żołnierze ponieśli „wiele” ofiar podczas pracy w strefie zdemilitaryzowanej w wyniku eksplozji min lądowych.

Północnokoreańskie wojsko prowadzi różne działania wzdłuż linii frontu, w tym rozmieszcza żołnierzy i podkłada miny lądowe - wyjaśnił wojskowy.

Napięcie na Półwyspie Koreańskim

Takie działania wydają się być częścią wysiłków mających na celu zaostrzenie kontroli granicznej i zapobieganie ucieczce Koreańczyków z Korei Północnej na Południe.

„Południowokoreańskie wojsko (...) uważnie śledzi działania północnokoreańskiego wojska na linii frontu, a także ściśle współpracuje z dowództwem ONZ” – powiedział urzędnik w oświadczeniu.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!

Źródło:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Strzały ostrzegawcze na granicy Korei Południowej i Północnej. Żołnierze przekroczyli linię demarkacyjną - Portal i.pl

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska