Sulechowianki gonią czołową czwórkę

(ppp)
Kamila Witkowska od dłuższego czasu prezentuje się wyśmienicie
Kamila Witkowska od dłuższego czasu prezentuje się wyśmienicie fot. Paweł Janczaruk
Po ostatniej porażce z liderem w Gdyni, sulechowianki chciały poprawić sobie humor zwycięstwem z Czarnymi Słupsk. I udało się. Zawisza nie dał rywalkom większych szans.

ZAWISZA SULECHÓW - CZARNI SŁUPSK 3:1 (25:12, 25:22, 19:25, 25:20)

ZAWISZA: Bilińska, Pudzianowska, Witkowska, Guzowska, Gruchot, Więcek, Kędziora (libero) oraz Zygartowicz, Mirosław, Bugajak.

W pierwszym secie nasze zaprezentowały się wyśmienicie. Mimo że do połowy spotkania, obie ekipy szły łeb w łeb, to Zawisza wygrał aż 13 punktami. Mając na koncie dziesięć "oczek" nasze wrzuciły trzeci bieg i odjechały. - Doskonale zaprezentowały się w bloku Kamila Witkowska i Sandra Guzowska, które zatrzymywały wszystkie ataki rywalek - chwalił podopieczne trener Mieczysław Puchalski. - W ataku brylowały natomiast Alicja Gruchot i Agaty: Więcek i Pudzianowska.

Łatwe zwycięstwo w pierwszej odsłonie chyba za szybko pozwoliło uwierzyć Zawiszy w końcowy sukces i w kolejnej było znacznie trudniej. Nasze miały minimalną przewagę, ale dowiozły korzystny wynik. W trzeciej partii zagrały już dużo słabiej. Rywalki szybko wyszły na prowadzenie 4:0 i przewagę utrzymywały do końca. Na szczęście w czwartym secie sulechowianki znów się skoncentrowały. Dobry serwis, twardy blok i skuteczny atak. Z tym dziewczyny ze Słupska mogły sobie poradzić.