Sulechowski ratusz w pajęczynie rusztowań

  Sulechowski ratusz w pajęczynie rusztowań

  (kurz)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Prace remontowe wokół siedziby władz samorządowych, jak i wewnątrz wciąż trwają. Na dziś widomym znakiem, że posuwają się do przodu są rusztowania wokół gmachu.
  Prace w środku ratusza wykonuje zielonogórska firma Henbud, natomiast remont elewacji realizują gorzowianie z przedsiębiorstwa Termo

  Prace w środku ratusza wykonuje zielonogórska firma Henbud, natomiast remont elewacji realizują gorzowianie z przedsiębiorstwa Termo ©fot. Krzysztof Kubasiewicz

  Zgodnie z projektem elewacja ratusza, po zakończeniu prac tynkarskich i malarskich, będzie miała kolor piaskowy, zaś gzymsy zostaną podkreślone bardziej wyrazistą żółcią. Wieczorami spacerowiczów na pewno przyciągnie iluminacja, która uwypukli walory zabytku. Lampy będą usytuowane w podłożu, w chodniku (notabene usunięty zostanie dotychczasowy polbruk, a w to miejsce pojawi się kostka granitowa, ponadto obniżone będą krawężniki), ale również na różnych wysokościach wokół obiektu, żeby oświetlały co ładniejsze elementy architektury. Koszt rewitalizacji zewnętrznej wyniesie 940 tys. zł. Jej zakończenie przewidziane jest na 31 października.

  W tym samym czasie trwają roboty budowlane i malarskie na drugim piętrze.
  Jest dokończenie wcześniejszych robót rozpoczętych na pierwszym. Chodzi to remonty biur, ich malowanie, wymianę drzwi i podłóg, remont toalet etc. Tu roboty powinny zakończyć się do 30 listopada. Wartość tego zadania ok. 288 tys. zł.

  Mimo uciążliwych prac remontowych urząd miejski w godzinach urzędowania (które - przypominamy - zmieniają się od 1 września) przyjmuje wszystkich petentów.


  (fot. fot. Krzysztof Kubasiewicz)


  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia