Szymon Sowiński wielką gwiazdą mistrzostw Europy. Zdobył aż pięć medali!

Cezary Konarski
Szymon Sowiński (po lewej), strzelec Startu Zielona Góra zdobył pięć medali mistrzostw Europy. Start Zielona Góra
Kapitalnie spisał się Szymon Sowiński na mistrzostwach Europy niepełnosprawnych w strzelectwie. Zawodnik Startu Zielona Góra zdobyła aż pięć medali, w tym dwa złote.

W hiszpańskiej Granadzie podopieczny trenera Marka Maruchy rywalizację rozpoczął od swojej koronnej konkurencji - P3 pistolet 25m w klasie SH1. Do finału zakwalifikował się z piątego miejsca, z wynikiem 561 pkt. Szymon Sowiński w decydującej rozgrywce nie dał jednak szans rywalom, prowadził od pierwszego strzału – zdobył 26 pkt. i tytuł mistrza Europy. A razem z kolegami z reprezentacji Polski - Kacprem Pierzyńskim i Maciejem Burzyńskim - wywalczył w tej konkrecji srebrny medal drużynowo. Warto zaznaczyć, że właśnie w pistolecie na 25 m zawodnik zielonogórskiego Startu zdobył srebrny medal podczas ostatnich igrzysk paraolimpijskich w Tokio.

W następnej konkurencji P1 pistolet 10 m, Szymon Sowiński sięgnął po drugi złoty medal. Tym razem do finału zakwalifikował się z trzeciego miejsca, znów wygrał bezapelacyjnie. I podobnie, jak poprzednio, razem z innymi reprezentantami Polski sięgnął po srebrny medal w klasyfikacji drużynowej.

Zielonogórski paraolimpijczyk stanął po raz piąty na podium mistrzostw Europy stanął w konkurencji P5 pistolet standard, wywalczył srebrny medal. Bliski był też zdobyczy kolejnego trofeum w P4 pistolecie dowolnym 50 m, zajął czwartą lokatę. Teraz przed Szymonem Sowińskim start na igrzyskach paraolimpijskich - Paryż 2024.

Najlepsi sportowcy w plebiscycie Gazety Lubuskiej: 1. miejsce - Anna Puławska.

Gala Sportu Lubuskiego 2024. Dominatorka Anna Puławska ponow...