Ta policjantka dobrze biega

(abi)
Monika Tuczyńska ma kolejne sportowe sukcesy na swoim koncie
Monika Tuczyńska ma kolejne sportowe sukcesy na swoim koncie Anna Białęcka
Głogowscy policjanci Monika Tuczyńska i Marcin Kędzierski zdobyli tytuły mistrzowskie dolnośląskiej policji w biegu na dystansie 1.500 metrów. Mistrzostwa rozegrano po raz 11. w trakcie XXVI Międzynarodowego Biegu Ulicznego w Oleśnicy.

- To był wyjątkowo udany weekend dla głogowskich biegaczy w policyjnych mundurach - poinformował rzecznik policji Bogdan Kaleta. - W sobotę w Oleśnicy podczas mistrzostw dolnośląskiej policji, para głogowskich policjantów: Monika Tuczyńska i Marcin Kędzierski zdobyła tytuły mistrzowskie. Dzień później, ich występ, już na własnym terenie w Głogowie, miał zupełnie inny charakter.

Wystartowali w biegu straceńców. Monika Tuczyńska ponownie zdobyła pierwsze miejsce w kategorii kobiet. Marcin Kędzierski uplasował się na czwartym miejscu. Nie są to pierwsze sukcesy tych biegaczy. M. Tuczyńska, Grzegorz Dagiel, Sławomir Kopeć, Piotr Siuda, Tomasz Ścisłowski oraz M. Kędzierski reprezentowali komendę policji podczas II Mistrzostw Polski Policjantów w biegu na dystansie 10 km, który odbył się 27 sierpnia w Górze.

M. Tuczyńska została wicemistrzynią Polski w kategorii policyjnej, natomiast M. Kędzierski wywalczył III miejsce. G. Dagiel zajął trzecie miejsce w kategorii M-30.

Biegająca policjantka 4 września wystartowała w Półmaratonie Philipsa w Pile, gdzie w klasyfikacji policyjnej zajęła drugie miejsce.