Wiesław Zdanowicz
Jofrakuda Świebodzin
Jofrakuda Świebodzin Archiwum prywatne
Gdy ligi brak zastępują ją rozgrywki organizowane przez tenisowe ośrodki.

W dniach wolnych od pracy i szkoły zawodnicy grający tenisa stołowego w Ganesie i Jofrakudzie rywalizowali w kilku turniejach w Krzyżu Wlkp., Nowej Soli, Babimoście i Drzonkowie.

W piątym turnieju z cyklu Petra Cup 2015/2016 zagrało 56 zawodników, w tym pięciu z naszego powiatu. Wśród weteranów najlepszy okazał się Roman Wączek z Gorzowa, wygrywając w finale z Markiem Rębaczem z Międzychodu. Trzecie miejsce zajął Marek Szwer z Jofrakudy Świebodzin po zwycięstwie nad Sławomirem Wojciechowskim (Międzychód). Pozostałe pozycje naszych zawodników: 9. Zbigniew Cybulski (Jofrakuda), 14. Wojciech Starszak z Ganesy, 15. Mirosław Ciulkiewicz i 17. Józef Szczebiot (obaj Jofrakuda Świebodzin).

Szósty turniej odbędzie się w ostatnią niedzielę lutego.

Trzynastego lutego rozegrano czwarty turniej w Nowej Soli. Do rywalizacji zapisało się 41. graczy, w tym z naszego powiatu do gry przystąpiło czterech zawodników. Wszyscy spisali się znakomicie, byli w czołówce. Wojciech Starszak (Ganesa Radoszyn) wywalczył trzecią lokatę. a Mirosław Ciulkiewicz z Jofrakudy uplasował się siódmym miejscu. W kategorii Oldboje starsi zmierzyło się 17. graczy. Zwyciężył po raz kolejny Janusz Brycki z Głogowa, który w finale pokonał Zbigniewa Cybulskiego. Na trzecim miejscu uplasował się Stanisław Kukurowski (obaj z Jofrakudy).

Czwarty turniej w Babimoście to kolejne gry naszych miłośników piłeczki plastykowej. Tradycyjnie do rywalizacji zapisało się trzydziestu trzech zawodników, a z naszego powiatu startowało 9. graczy, z czego aż pięciu znalazło się w pierwszej dziesiątce. Wyniki: 1. Maciej Mikołajczyk (Sulechów), 2. Przemysław Kania (Podmokle), 3. Zbigniew Cybulski, 4. Józef Szczebiot (obaj Jofrakuda). Pozostałe miejsca świebodzinian: 6. Marek Szwer, 7. Wojciech Starszak, 9. Mirosław Ciulkiewicz, 13. Stanisław Kukurowski, 14. Dariusz Filar, 15. Waldemar Świetlik, 21. Piotr Konstanty.

KS Jofrakuda do turnieju Młodzików w Kostrzynie wystawił trzech młodszych zawodników, którzy jeszcze rywalizują w młodszej kategorii Żaków. Ale w rywalizacji ze starszymi wypadli wspaniale. Wyniki: 1. Alan Kulczycki (Gorzów), 3. Mateusz Żelengowski i 7. Oskar Dawidowicz, 8. Igor Franc. Gratulujemy młodym adeptom tenisowym i życzymy wytrwałości, a będą mistrzami województwa, a może i... Czego im życzymy.