1/9
O czym marzyła przez lata Zielona Góra? Wcale nie o...
fot. Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa

O czym marzyła przez lata Zielona Góra? Wcale nie o tramwajach, jak chcą złośliwi.

Wiele się o tych inwestycjach mówiło. Wywoływały one wiele emocji. Jedni bardzo chcieli, by te marzenia się spełniły, inni pukali się w czoło. Jaka byłaby dziś Zielona Góra, gdyby te planowane zadania stały się rzeczywistością? Czy te niespełnione marzenia, kiedyś zostaną kiedyś zrealizowane?

2/9
Już w 2007 roku radna Bożena Ronowicz proponowała, by...
fot. Mikołaj Suchan

GONDOLE

Już w 2007 roku radna Bożena Ronowicz proponowała, by kolejka napowietrzna połączyła Palmiarnię z dawną Polską Wełną (obecnie galerią handlową). Swój pomysł przedstawiła na sesji. Zapytała prezydenta Janusza Kubickiego, czy kolejka napowietrzna nie mogłaby połączyć Focus Mall z nową Palmiarnią? Większość samorządowców zmarszczyła czoła ze zdziwienia, ale R. Ronowicz dodała: - Taka kolejka ma powstać w Opolu, widziałam w telewizji. Z czasem swoją propozycję powtarzała, pokazują m.in. taką kolejkę we Wrocławiu, która została poprowadzona przez Odrę i jest dziś dużą atrakcją miasta. Niestety, choć niektórzy uważają, że to fajny pomysł, wciąż pozostaje w sferze zielonogórskich marzeń.

3/9
Prezydentowi Januszowi Kubickiemu zamarzyła się wieża...
fot. Karolina Misztal

WIEŻA WIDOKOWA

Prezydentowi Januszowi Kubickiemu zamarzyła się wieża widokowa. W 2016 roku pytał zielonogórzan na swoim Facebooku, co sądzą o jej wybudowaniu. Gdzie miałaby stanąć wieża? Na Wzgórzach Piastowskich. Miała tu – w koronie drzew – powstać ścieżka edukacyjna. By przekonać to swego pomysłu innych, zorganizowana została wycieczka na podobną wieżę, która jest za Odrą. W tej sprawie mieszkańcy byli podzieleni. Jedni uważali, że to ciekawa propozycja i warta rozpatrzenia. Inni krytykowali, uważając, że to fanaberie i miasto ma ważniejsze sprawy do załatwienia. Miliony na wieżę, można by wydać na remonty dróg i chodników czy inne inwestycje. Poza tym podnoszono też kwestię utrzymania owej wieży. Stąd dziś mówi się o niej jako o marzeniu…

4/9
Basen w Centrum Rekreacyjno-Sportowym cieszy się ogromnym...
fot. Waldemar Wylęgalski

BASEN ZEWNĘTRZY I MIEJSKA PLAŻA

Basen w Centrum Rekreacyjno-Sportowym cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców regionu. Codziennie ponad tysiąc osób korzysta z pływalni. Niemal od początku też zielonogórzanom zamarzyła się kolejna inwestycja, a mianowicie rozbudowa pływalni o część zewnętrzną. Chodzi o to, by móc sobie popływać także na zewnątrz. Idealne byłoby rozwiązanie, gdyby woda w zimie na zewnątrz była podgrzewana. A latem zimna, by się można było ochłodzić i poleżeć na piasku. Bo zielonogórzanie widzą już oczami wyobraźni, jak na miejskiej plaży leżą pod palmami (nie mylić z Palmiarnią). Czy te marzenia kiedyś się spełnią? Mówi się o nich od lat.

Przeglądaj więcej
Poprzednie
1 z 3
Następne

Polecamy

Dodaj do wody a uzyskasz naturalny spalacz tłuszczu. Jak zrobić jeera water?

Dodaj do wody a uzyskasz naturalny spalacz tłuszczu. Jak zrobić jeera water?

Porażka polskiego tenisisty na Litwie. Próbę nerwów lepiej wytrzymał Francuz

Porażka polskiego tenisisty na Litwie. Próbę nerwów lepiej wytrzymał Francuz

Sklep App Store nie jest tak bezpieczny, jak myślano. Wykryto niebezpieczne aplikacje

Sklep App Store nie jest tak bezpieczny, jak myślano. Wykryto niebezpieczne aplikacje

Zobacz również

Rekordowo dużo domów na licytacjach komorniczych. Sprawdź ich ceny!

Rekordowo dużo domów na licytacjach komorniczych. Sprawdź ich ceny!

Słynne bronie z gier komuterowych. Z pewnością je poznajecie

Słynne bronie z gier komuterowych. Z pewnością je poznajecie

Dodaj ogłoszenie