„Tomku, tutaj polski żołnierz pozbawił Cię życia” - napisali...

  „Tomku, tutaj polski żołnierz pozbawił Cię życia” - napisali bliscy zabitego zielonogórzanina

  (pij) (hak)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Parking przed siedzibą PGNiG w Zielonej Górze, ul. Bohaterów Westerplatte. Bliscy Tomasza w rocznicę jego tragicznego pobicia zapalili tutaj znicze
  1/6

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Zdzisław Haczek

  Serce z palących się zniczy i napis wołający o sprawiedliwość ustawiła rodzina Tomasza w miejscu, gdzie rok temu został śmiertelnie pobity.
  Do tragedii doszło rok temu. 29 listopada 2015 r. około godz. 5.00 nad ranem na oddział zielonogórskiego szpitala trafił nieprzytomny mężczyzna. - Jego stan zdrowia nie rokował szans na przeżycie - mówił prokurator Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej prokuratury okręgowej.
  Lekarze robili co mogli, ale mimo ich wysiłków 35-latek nie odzyskiwał przytomności i po kilku dniach zmarł w szpitalu. Przez cały czas przy życiu utrzymywała go aparatura medyczna.

  Śledczy ustalili, że feralnej nocy, w dyskotece w centrum miasta bawiły się dwie kobiety. Tam poznały dwóch mężczyzn. Jednym z nich był Ariel W., komandos, oficer czerwonych beretów z jednostki na Mazowszu. To uczestnik misji wojskowych i odznaczony żołnierz.

  Na dyskotece był również 35-letni zielonogórzanin, który dostrzegł swoją, najprawdopodobniej byłą, partnerkę w towarzystwie właśnie komandosa. Po zabawie 35-latek zobaczył, jak towarzystwo wsiada do taksówki. - Próbował jedną z tych kobiet wyciągnąć z taksówki lub nakłonić ją do wyjścia. Wtedy doszło do sprzeczki i prawdopodobnie rękoczynów - relacjonował prokurator Fąfera.
  Komandos z czerwonych beretów wraz z 35-latkiem odeszli w ciemniejszy zaułek. - Tam doszło do zdarzenia, którego skutkiem był zgon znalezionego nieprzytomnego mężczyzny - mówi prokurator Fąfera.

  Ariel W. stawił się w prokuraturze okręgowej. Oficer zapewniał, że dopiero od prokuratora dowiedział się, że osoba którą pobił, zmarła. - Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i zapewnił o chęci współpracy z prokuraturą w tej sprawie - informował prokurator Fąfera.

  To komandos czerwonych beretów śmiertelnie pobił młodego mężczyznę w Zielonej Górze


  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia