Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Trzy lubuskie szpitale wykonują testy dla osób w kwarantannie. W 12 dobie...

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
W związku z pandemią koronawirusa nie tak łatwo dostać się dziś do szpitali. Przed nimi rozstawione są namioty, w pilnowaniu przestrzegania re  reżimu sanitarnego pomaga wojsko. Trzy szpitale w woj. lubuskim przeprowadzają testy dla osób po kwarantannie...
W związku z pandemią koronawirusa nie tak łatwo dostać się dziś do szpitali. Przed nimi rozstawione są namioty, w pilnowaniu przestrzegania re reżimu sanitarnego pomaga wojsko. Trzy szpitale w woj. lubuskim przeprowadzają testy dla osób po kwarantannie... Jacek Katos
W województwie lubuskim uruchomione zostały 3 punkty pobrań wymazów do wykonania testów na obecność koronawirusa. To miejsca, w których osoby pozostające w kwarantannie będą mogły wykonać wymaz. W Gorzowie Wlkp., Zielonej Górze i Żaganiu.

W 12 dobie osoby przebywające na kwarantannie mogą przyjechać do szpitala i mieć wykonane badanie. Najpierw otrzymają one z wyprzedzeniem SMS-em zaproszenie na testy.

Koszty testów dla osób w kawrantannie pokryje NFZ

Jak informuje Joanna Branicka z lubuskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Zielonej Górze - koszty świadczenia finansuje NFZ. Zgodnie z zarządzeniem Prezesa NFZ, ryczałt za co najmniej dwugodzinną dobową działalność punktu pobrań wynosi 300 zł za dobę, oraz 21 zł za każde pobranie wymazu.

Szpitale w Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze i Żarach (filia Żagań) wykonują testy

Punkty pobrań dla osób w kwarantannie znajdują się w Szpitalu Uniwersyteckim imienia Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze przy ul. Zyty 26 ( telefon dla pacjentów: 68 32 96 481, godziny przyjęć: 10.00 - 12.00), w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp., Jednoimiennym Szpitalu Zakaźnym przy ul. Franciszka Walczaka 42. ( telefon dla pacjentów: 95 733 13 51 - w dni powszednie, 95 733 13 59 - w dni wolne, godziny przyjęć: 15.00 - 17.00) oraz w 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym z Przychodnią w Żarach – filia Żagań przy ul. Żelaznej 1a ( telefon dla pacjentów: 68 477 12 02, godziny przyjęć: 8.00-10.00).

ZOBACZ TEŻ

Miejskie fontanny, wodne kurtyny czy poidełka na deptaku co roku wiosną i latem cieszyły się dużą popularnością nie tylko wśród mieszkańców Zielonej Góry. W tym roku o takich obrazkach z miasta musimy zapomnieć.

W tym roku bez fontann, wodnych kurtyn czy poidełek. Wszystk...

Tak pracowano na basenie - podczas przerwy technicznej - we wrześniu zeszłego roku

Koronawirus spuścił nam wodę w basenie. Wszyscy czekamy, aż ...

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska