Zamknij

Gazeta Lubuska

Twój samochód jest na liście? Oto najczęściej kradzione auta w Lubuskiem w 2016 roku

najczęściej kradzione samochody w Lubuskiem w 2016 roku

123rf

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/14] Następne

Najczęściej kradzione auta w Lubuskiem ->

Jak wygląda czołówka rankingu najczęściej kradzionych aut w naszym regionie? Złodzieje z reguły upatrują sobie auta znajdujące się na niestrzeżonych parkingach, lub takich, gdzie brakuje oświetlenia. Statystycznie rzecz ujmując, nadal największe ryzyko na kradzież pojazdów występuje w Warszawie. W Lubuskiem z kolei tylko w pierwszej połowie 2016 roku skradziono aż 229 aut. Jakie marki najczęściej padają łupem złodziei samochodów? Zobaczcie listę najczęściej kradzionych aut w Lubuskiem w pierwszej połowie 2016 roku.

źródło: opracowanie na podstawie danych z KWP w Gorzowie Wlkp.

Przypomnijmy, że w styczniu 2016 roku lubuska policja rozbiła grupę przestępczą, która sprowadziła z zagranicy w sumie ponad 100 kradzionych samochodów i sprzedawała je na części w Polsce. Wartość aut sięga 10 mln zł. Na posesji należącej do szefa gangu znaleziono ok. 700 kradzionych części samochodowych pochodzących z Czech, Holandii, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Policjanci zatrzymali łącznie 16 osób.

30-letni lider grupy usiłował również wręczyć funkcjonariuszom łapówkę w wysokości 13 tys. zł, za co usłyszał dodatkowy zarzut. Mężczyzna jest także podejrzany o oszustwa internetowe.

Za kierowanie grupą przestępczą grozi kara do 10 lat więzienia, zaś za udział w takiej grupie - do 5 lat pozbawienia wolności.Przeczytaj też: Dwaj 20-latkowie skatowali znajomego i zostawili umierającego na drodze koło Sławy

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy