UKS Nowiny Wielkie drugi w Polsce i z siedmioma mistrzowskimi medalami

Alan Rogalski
Za nami mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych w saneczkarstwie lodowym, a więc Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych – Śląsk 2020, którą rozegrano w dniach 23.02-29.02 w Starym Smokowcu na Słowacji.

Finały zostały poprzedzone eliminacjami, w których uczestniczyli saneczkarze z całej Polski w rekordowej ilości ponad stu zawodników. Do finałów mogła się dostać tylko połowa startujących zawodników. Mimo to udało nam się wprowadzić do finałów aż 22 zawodników, którzy walczyli z faworytami tych zawodów z południowej części Polski. I wywalczyli bowiem aż siedem medali, a dla porównania w tych kategoriach wiekowych w ubiegłym roku zdobyliśmy trzy medale (złoty, srebrny i brązowy). Zatem zanotowaliśmy progres ponad 100-procentowy w klasyfikacji medalowej. Za to w klasyfikacji punktowej utrzymaliśmy stan posiadania z rekordowego ubiegłego roku w liczbie 103 pkt., na co mieli wpływ wszyscy startujący zawodnicy UKS Nowiny Wielkie. Zaś w klasyfikacji klubowej i wojewódzkiej zajęliśmy, tak jak w ubiegłym roku, drugie lokaty. Wygrało woj. dolnośląskie oraz MKS Karkonosze Jelenia Góra, którego reprezentantami są głównie zawodnicy SMS Karpacz.

Trwa głosowanie...

Czy w Lubuskiem powinno stawiać się na saneczkarstwo?

Oto nasi medaliści: jedynki juniorek – 2. Agata Miciak; dwójki juniorów – 3. Kacper Pęczak/Agata Miciak; jedynki juniorek młodszych – 1.Agata Brodnicka; 2.Dominika Piwkowska; 3.Ewa Białogłowy; jedynki juniorów młodszych – 1. Łukasz Maćkała; drużyny juniorów młodszych – 1. Piwkowska, Maćkała, Konrad Marchewka/Kornelia Kondracka.

Przed zawodnikami UKS Nowiny Wielkie kolejne starty: w mistrzostwach Polski seniorów, młodzieżowych mistrzostwach Polski oraz w międzywojewódzkich mistrzostwach Polski.

Tym samym Ewa Kuls-Kusyk i Natalia Wojtuściszyn czy Krzysztof Lipiński i Marcin Piekarski, a więc nasi olimpijczycy, mogą liczyć na to, że będą w UKS-ie ich następcy.