Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Uroczystości związane z 43. rocznicą podpisania Porozumień Sierpniowych w Zielonej Górze

OPRAC.: (km)
W Zielonej Górze działacze Solidarności uczcili 43. rocznicę zawarcia przez komitety strajkowe w całej Polsce porozumień z rządem PRL. Z tej okazji m.in. odbyły się nabożeństwa, złożenie kwiatów.
W Zielonej Górze działacze Solidarności uczcili 43. rocznicę zawarcia przez komitety strajkowe w całej Polsce porozumień z rządem PRL. Z tej okazji m.in. odbyły się nabożeństwa, złożenie kwiatów. M. Wróbel/RZG
31 sierpnia w Zielonej Górze odbyły się uroczystości poświęcone Porozumieniom Sierpniowym i powstaniu Solidarności. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Solidarności, mieszkańcy, władze. Pod Pomnikiem Robotników uroczyście złożono kwiaty.

W czwartek, 31 sierpnia, pod pomnikiem Robotników Solidarności odbyły się uroczystości, które przypomniały o heroizmie ludzi w tamtych dniach i historii, dzięki której uwolniliśmy się od radzieckiej okupacji. W Zielonej Górze działacze Solidarności uczcili 43. rocznicę zawarcia przez komitety strajkowe w całej Polsce porozumień z rządem PRL. Z tej okazji m.in. odbyły się nabożeństwa, złożenie kwiatów.

– Dziś musimy nie tylko pamiętać o tym ważnym wydarzeniu, ale historię przekazywać dalej, zwłaszcza młodemu pokoleniu. Solidarność wyrosła na pragnieniu i żądaniu wolności, godności człowieka, jego praw. Tego, co tak głęboko było zakorzenione w nas, Polakach, potrzeby suwerenności i swobody, a przede wszystkim normalności – powiedział Wojciech Perczak, wicewojewoda lubuski.

- Dziś wciąż chcemy pokazywać władzy właściwą drogę i za sprawą partnerskiego dialogu społecznego walczyć o godne traktowanie – mówił podczas uroczystości Bogusław Motowidełko, przewodniczący regionu zielonogórskiego NSZZ Solidarność.

Zielonogórskie obchody 43. rocznicy podpisania porozumień sierpniowych zakończyły się mszą św. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego, a o godz. 11 odbyło się posiedzenie Zarządu Regionu NSZZ Solidarność.

Czytaj również:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcesz sprzedać mieszkanie ? To musisz wiedzieć!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska