MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uwaga kierowcy! Gigantyczny korek na S3 przed Gorzowem

Redakcja
Na S3 przed Gorzowiem tworzy się gigantyczny korek. Zator sięgać może nawet 10 kilometrów!
Na S3 przed Gorzowiem tworzy się gigantyczny korek. Zator sięgać może nawet 10 kilometrów! Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Uwaga kierowcy zmierzający nad morze lubuskim odcinkiem S3. Przed Gorzowiem tworzy się gigantyczny korek. Zator sięgać może nawet 10 kilometrów! Warto rozważyć opcję, aby już w Skwierzynie zjeżdżać na starą „trójkę”. W ten sposób można uniknąć kłopotów.

Czytelnicy od rana informują nas, że na trasie S3 przed Gorzowem tworzą się ogromne korki. To niestety standard na tym odcinku w czasie wakacji. Kierowcy mogą jednak wybrać objazdy i spróbować ominąć zator.

- Stoimy na drodze S3 na pasie w stronę Szczecina w około 10-kilometrowym korku. Do Gorzowa mamy jeszcze spory kawałek. Trzeba się przygotować na kilkadziesiąt minut stania, jak nie więcej - mówił nam sobotę, 22 lipca rano jeden z Czytelników.

Korki na S3 na wysokości Gorzowa to częsty problem. Samochody stoją tu niemal w każdy wakacyjny weekend. Powód to przede wszystkim roboty drogowe, prowadzone z rozbudową trasy S3. Są ograniczenia w ruchu, zwężenia, wyjazdy z terenu budowy, po drodze porusza się ciężki sprzęt.

MOP-y na S3:

Zator jednak można ominąć. Wystarczy w Skwierzynie zjechać z drogi S3 i dalej w stronę Szczecina poruszać się dawną krajową "trójką". W ten sposób ominiemy korki. Pamiętajmy, że dawna droga krajowa numer trzy jest teraz mniej zatłoczona i jedzie się nią dość wygodnie.

Korki na trasie S3 koło Gorzowa to zmora kierowców. Tworzą się zazwyczaj w czasie weekendów, kiedy tysiące ludzi rusza nad morze. Są spowodowane robotami drogowymi na wysokości Gorzowa. Prace trwają też w okolicy Sulechowa, Cigacic, Zielonej Góry, Nowej Soli i Nowego Miasteczka. Krajowa trójka rozkopana jest też w wielu miejscach na terenie województwa dolnośląskiego. A zatem wybierając się w góry i nad morze, bardzo prawdopodobne jest, że utkniemy w korkach.

Na S3 przed Gorzowiem tworzy się gigantyczny korek. Zator sięgać może nawet 10 kilometrów!
Na S3 przed Gorzowiem tworzy się gigantyczny korek. Zator sięgać może nawet 10 kilometrów! GDDKiA

Jakie trasy wybierać? Rozwiązań jest kilka
Jadąc z południa lubuskiego, warto zastanowić się nad wybraniem drogi przez Niemcy. Kierować się musimy na drogę krajową nr 18 i przekroczyć granicę w Olszynie. Po stronie niemieckiej mamy do dyspozycji autostradę nr 15, którą dojedziemy w okolicę Berlina, a stamtąd dalej na północ. Granicę z Polską przekraczamy w Kołbaskowie. Trasa ta liczy 319 km długości. Ta sama droga (z okolic Żar do Szczecina) to 271 km. Co ciekawe, jadąc pozornie dłuższą drogą przez Niemcy podróżujemy o około pół godziny krócej. Powód? Rozkopana „trójka”, która spowalnia kierowców. W wielu miejscach wprowadzono tu ograniczenie do 60 km/h, podczas gdy w Niemczech praktycznie cały czas podróżujemy wygodną autostradą. O tej trasie powinni pomyśleć też mieszkańcy południowej Polski. Jadąc z województwa dolnośląskiego lub śląskiego warto kierować się na Olszynę, gdzie przekraczamy granicę z Niemcami i dalej na północ kierujemy się już niemiecką autostradą.

Zobacz też: Szarża pirata drogowego na remontowanym odcinku trasy S3:

Jeśli już o drodze przez Niemcy mowa, to do wyboru mamy jeszcze jedną alternatywę. Po przekroczeniu granicy w Olszynie kierujemy się na Forts i Eisenhuttenstadt. Podróżujemy dużo wolniej, niż niemiecką autostradą, ale podróżujemy wzdłuż Odry, trasa jest niezwykle malownicza i nie ma tu korków. W ten sposób możemy dojechać do Słubic, Kostrzyna nad Odrą, a nawet do samego Kołbaskowa. W tym najdłuższym wariancie trasa liczy 257 km, a szacowany czas podróży to cztery i pół godziny.

Mieszkańcy Zielonej Góry i okolic, którzy chcą ominąć korki na S3, powinni się kierować w stronę Krosna Odrzańskiego, dalej Słubic, Kostrzyna nad Odrą i Mieszkowic, gdzie można wjechać na trasą S3. Problem w tym, że na tej drodze możemy się spodziewać wielu tirów. Korków nie będzie, ale podróż może być uciążliwa.

Naczelnik lubuskiej drogówki o wypadkach, do których dochodzi na trasie S3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska