Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W głogowskim ośrodku rozmawiają o narkomanii i przemocy

Anna Białęcka
fot. Anna Białęcka
Dzisiaj w Miejskim Ośrodku Kultury odbywa się debata dotycząca oceny zagrożenia narkomanią, alkoholizmem i przemocą w rodzinie.

W kwietniu i maju przeprowadzono na terenie Głogowa badania. Wzięło w nich udział około 900 młodych ludzi, począwszy od uczniów szkól podstawowych po uczniów szkól średnich. Organizatorem badań był Miejski Ośrodek Profilaktyki Uzależnień. - Diagnozowanie stanowi podstawę odpowiedzi na pytanie, co zrobić, by nasze działanie profilaktyczne było jak najlepsze i najskuteczniejsze - powiedział dyr. MOPU Elżbieta Szarek. - Chodzi o to, by podejmować różne działania, ale już nie błądzić.

Jakie są wyniki przeprowadzonych ankiet? - Zarówno pod względem alkoholizmu, narkomanii jak i przemocy w rodzinie jesteśmy w Głogowie na poziomie krajowym - zapewnia E. Szarek. - Nie wyróżniamy się. Mamy jednak teraz obraz naszego miasta i obszarów szczególnie zagrożonych. To między innymi szkoły zawodowe, problemy dotykają uczniów tych placówek.

Jedna z osób, które przeprowadziły analizę uzyskanych wyników był dr Robert Porzak z Lubilna, działający w Fundacji Masz Szansę. To właśnie on spotkał się w MOK-u z głogowianami, by przedstawić wyniki i analizę.

- Do udziału w tym spotkaniu zaprosiliśmy nauczycieli, policjantów, pracowników socjalnych, radnych, wykładowców PWSZ, a także prezydenta i starostę - poinformowała E. Szarek. - Chcemy, by świadomość obecnej sytuacji w mieście było jak najbardziej powszechna. A ponadto liczymy na udział tak szerokiego grona w dyskusji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska