W Gorzowie znowu odbijają na piasku

Robert Gorbat 95 722 69 37 [email protected]
Atakuje Marcin Urbanowski, z lewej Paweł Czapla. Acapulco wygrało inauguracyjny turniej wiosenny. fot. Kazimierz Ligocki
W sobotę został zainaugurowany na gorzowskiej Kukule nowy sezon plażowej siatkówki. - Szczerze mówiąc, wolę grę na piasku niż w hali - zapewnia Krzysztof Baran, zawodnik drugoligowej Olimpii Sulęcin i student pierwszego roku ZWKF.

Rozgrywki przy ul. Czereśniowej toczą się już dziesiąty rok. - Dostaliśmy ten teren w użytkowanie od miasta. Sami urządziliśmy dwa boiska, które w tym roku będą areną trzynastu turniejów - mówi Wojciech Łazowski, wiceprezes Zakładowego TKKF Stilon.

Najbardziej prestiżowy jest na Kukule cykl o Grand Prix Gorzowa Wlkp. W tym roku będzie się składał z dziesięciu turniejów. Pierwszy odbył się w minioną niedzielę, a ostatni został zaplanowany na 21 sierpnia. Końcowa klasyfikacja obejmuje zwykle 40 zespołów. Od połowy czerwca spotykają się w soboty, by nie konkurować z niedzielnymi zawodami o Grand Prix Lata w Nierzymiu. Drużyny wpłacają po 15 zł wpisowego, a po zmaganiach sześć najlepszych otrzymuje efektowne puchary. Dodatkowe propozycje to turnieje wiosenny (został rozegrany w minioną sobotę), mikstów (24 lipca) i rodzinny (14 sierpnia).

Wśród grających nie brakuje ligowców z Gorzowa, Międzyrzecza i Sulęcina. - Szczerze mówiąc, wolę techniczną siatkówkę na piasku niż tradycyjną w hali - zapewnia 20-letni Krzysztof Baran, który w minionym sezonie bronił barw drugoligowej Olimpii. - Mam już nawet pewne sukcesy, bo w ubiegłym roku awansowałem ze starszym bratem Patrykiem do finału plażowych mistrzostw Polski w Niechorzu. Zajęliśmy tam miejsca w przedziale od 17. do 24. W tym znów spróbujemy.

Wyniki inauguracyjnych zawodów na Kukule:

Turniej wiosenny: o I miejsce - Acaplco (Paweł Czapla i Marcin Urbanowski) - Tabasco (Patryk i Krzysztof Baranowie) 21:15, 19:21; o III miejsce - Dobre Chłopaki (Piotr Patek i Dariusz Kubasik) - Paolo (Andrzej Mierzejewski i Wojciech Łazowski) 21:13, 21:13.

Pierwszy turniej Grand Prix: o I miejsce - Czapel i Owca (Paweł Czapla i Krzysztof Baran) - Prima Trzcinna (Marcin Urbanowski i Jakub Malinowski) 21:15; o III miejsce - Strzała Płotno (Karol Idzikowski i Mateusz Przybieg) - Kamikadze (Łukasz Wojciechowski i Wiktor Brzeziński) 21:16. Kolejne miejsca zajęli: 5. Hamas (Piotr Patek i Filip Robak), 6. Mira-Pol (Patryk Grabowski i Maksymilian Nożewski), 7. Paolo (Andrzej Mierzejewski i Wojciech Łazowski).