W Lesznie Tęcza lepsza od CCC

Konrad Kaptur
Daria Mieloszyńska rzuciła zaledwie siedem punktów i jej CCC przegrało w Lesznie. Fot. Konrad Kaptur
Słaba skuteczność rzutowa i nieumiejętność powstrzymania fantastycznie dysponowanej Edyty Krysiewicz to główne przyczyny porażki podopiecznych Krzysztofa Kozirowicza.

Dzisiejszy mecz miał bardzo duże znaczenie zwłaszcza dla leszczynianek. Wygrana praktycznie zapewniała im udział w play-off, a porażka prawie na pewno skazywała na konieczność walki o utrzymanie. Dla naszych wynik nie miał żadnego znaczenia, bo polkowiczanki na koniec rundy zasadniczej miały zapewnione miejsce czwarte.

Leszczynianki zaczęły z impetem. Jako pierwsza do kosza CCC trafiła Joanna Walich. Odpowiedziała Shannon Bobbitt. W kolejnych akcjach podopieczne trenera Jarosława Krysiewicza trafiały regularnie, a nasze miały mocno rozregulowane celowniki. Dość wspomnieć, że w pierwszej kwarcie za dwa trafiły zaledwie trzy razy na 12 prób, a za trzy spośród czterech oddanych rzutów żaden nie znalazł drogi do kosza rywalek. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 15:10. W drugiej nadal doskonale spisywała się Walich, do której poziomu dostosowała się Joanna Czarnecka. W szeregach "pomarańczowych" właściwy rytm łapać zaczęła Amisha Carter.

Niestety ze skutecznością rzutową nadal nie było zbyt dobrze i nawet duża przewaga w zbiórkach (do przerwy 25:13 dla CCC) nie przełożyła się zniwelowanie strat. Wręcz przeciwnie, to gospodynie powiększały przewagę. Po pięciu minutach było już 27:15. Na szczęście w końcówce "za trzy trafiła Bobbitt, punkty spod kosza dorzuciła Carter i do szatni nasze schodziły z pięciopunktową stratą. Po zmianie stron polkowiczanki nieco poprawiły skuteczność i zbliżyły się do rywalek na jeden punkt. Niestety wówczas rozpoczął się koncert Krysiewicz, która odpaliła pierwszą "trójkę". Do końca meczu filigranowa rozgrywająca z Leszna jeszcze pięciokrotnie przedziurawiła kosz naszych zza linii 6,25 m i zapewniła Tęczy wygraną, a tym samym prawo gry w play-off.

SUPER POL TĘCZA LESZNO - CCCPOLKOWICE 72:65 (15:10, 18:18, 22:17, 17:20)

TĘCZA: Krysiewicz 18, Walich 15, Czarnecka 14, Drzewińska 11, Gahan 9 oraz Gawrońska 3, , Gajewska 2, Durak, Kaszewska po 0.

CCC: Bobbitt 15, Carter 12, Mieloszyńska 7, Jeziorna 4, Trofimowa 3 oraz Parker 10, Pietrzak 6, Babicka, Bortelowa po 4, Paździerska, Rozwadowska po 0.

Sędziowali: Mariusz Adameczek (Lublin), Janusz Kiełbiński (Wrocław)

Widzów: 1.000.