MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W miejscu wyburzonego łącznika wyrósł nowy obiekt. Jakie oddziały się w nim znajdą?

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
W miejscu wyburzonego łącznika wyrósł nowy obiekt, znajdzie się w nim OIOM i oddział okulistyki
W miejscu wyburzonego łącznika wyrósł nowy obiekt, znajdzie się w nim OIOM i oddział okulistyki Jacek Katos
Nowy łącznik między szpitalnymi budynkami robi już wrażenie. Stan surowy jest gotowy. Teraz trwają prace wewnątrz. W połowie roku inwestycja ma być zakończona.

Właśnie mija rok, kiedy rozpoczęto prace, dotyczące budowy nowej siedziby Klinicznego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Klinicznego Oddziału Okulistyki w zielonogórskim szpitalu.

W miejscu wyburzonego łącznika wyrósł nowy obiekt, znajdzie się w nim OIOM i oddział okulistyki

W miejscu wyburzonego łącznika wyrósł nowy obiekt. Jakie odd...

Do czerwca inwestycja ma się zakończyć

Najpierw wyburzony został stary łącznik, stojący między budynkami lecznicy. I rozpoczęła się budowa pięciokondygnacyjnego obiektu. Dziś jest już gotowy w stanie surowym. Wstawione zostały okna. Jeszcze tylko elewacja i z zewnątrz będzie się doskonale prezentował. Teraz prace prowadzone są wewnątrz budynku. Do czerwca inwestycja powinna się zakończyć. Trzeba będzie tylko wyposażyć obiekt i będzie można rozpocząć działalność.

Będzie więcej łóżek na szpitalnych oddziałach

Na intensywnej terapii znajdzie się miejsce na 17 łóżek (dziś jest ich 10) dla pacjentów w stanach zagrożenia życia. Więcej będzie też łóżek dla okulistyki (22). Ponadto ułatwiony zostanie dostęp do diagnostyki, bo oddział będzie mieścił się w jednym budynku z zapleczem diagnostycznym. Na oddziale wydzielone zostaną łóżka pediatryczne, ponieważ z powodu ograniczonej powierzchni w strukturach Centrum Zdrowia Matki i Dziecka nie uwzględniono okulistyki dziecięcej.

Ile kosztuje szpitalna inwestycja?

W nowym budynku znajdzie się również sala gimnastyczna dla pododdziału rehabilitacji neurologicznej.
- Zdrowie jest najważniejsze, więc każda inwestycja w szpitalu cieszy. Bo wiadomo, ile jest w tym zakresie do zrobienia – mówi Izabela Gałka z Zielonej Góry. – Byłam na oddziale okulistycznym i wiem, jak bardzo była potrzebna na nim zmiana. Bardzo dobrze, że przeniesie się do nowej siedziby. W końcu mamy XXI wiek!
Całkowita wartość projektu wynosi 27,1 mln zł, w tym dofinansowanie ze środków unijnych to kwota 22,2 mln zł, a z budżetu państwa – 4, 5 mln zł.
Zobacz - podwójne uderzenie w nowotwór

od 16 lat

ZOBACZ TEŻ

Mistrzostwa Polski studentów medycyny w szyciu chirurgicznych. Reprezentacja Uniwersytetu Zielonogórskiego obroniła mistrzowski tytuł

ZIELONA GÓRA: 42 osoby walczą o jedno miejsce na medycynie n...

I Zawody Symulacji Medycznej, zorganizowane przez  Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Zielonogórskiego i Polski Czerwony Krzyż - Zielona Góra - 16 maja 2019 roku

ZIELONA GÓRA: I Zawody Symulacji Medycznej. Kogo ratowali uc...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska