Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Nietkowie strzelali do dwutonowego sejfu, aby pomóc osobom niepełnosprawnym

Maciej Dobrowolski
Maciej Dobrowolski
Tak wyglądało "Wielka demolka 2-tonowego sejfu"
Tak wyglądało "Wielka demolka 2-tonowego sejfu" Maciej Dobrowolski
W sobotę, 30 maja, na strzelnicy „Dolina Żwirowa” w Nietkowie miało miejsce oryginalne wydarzenie o charakterze charytatywnym pn. „Wielka demolka 2-tonowego sejfu”, które przyciągnęło miłośników strzelectwa. Celem było zdobycie funduszy, które zostaną przekazane na rzecz Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Promyk” w Zielonej Górze.

Wielka demolka 2-tonowego sejfu

Za całe przedsięwzięcie odpowiadają firmy Strzelectwo Med Instruktor oraz Zgora Shooting Academy. Jak tłumaczą nam organizatorzy, wydarzenie było adresowane do posiadaczy broni (również czarnoprochowej), myśliwych oraz osób, które interesują się strzelectwem.

Uczestnicy próbowali zniszczyć dwutonowy sejf przy użyciu broni, na którą mają pozwolenie, która jest ich własnością.

Dzięki uprzejmości sklepów strzeleckich z całej Polski, które w sobotę przyjechały do Nietkowa, strzelający mogli również oddać strzały próbne z innego sprzętu, broni krótkiej i długiej, pistoletów, rewolwerów, ale też karabinów maszynowych. Podczas wydarzenia, w próbie zniszczenia sejfu, użyto nawet działka przeciwlotniczego ZPU-2.

Jak podkreślają organizatorzy, we wszystkich tych działaniach przestrzegano wszelkich zasad bezpieczeństwa. Dla uczestników na strzelnicy w Nietkowie przygotowano sześć stanowisk strzeleckich. Przy każdym z nich był obecny instruktor strzelectwa, a także trzy osoby z nadzoru bezpieczeństwa.

Tak wyglądało "Wielka demolka 2-tonowego sejfu"
Tak wyglądało "Wielka demolka 2-tonowego sejfu" Maciej Dobrowolski

Zbiórka dla osób niepełnosprawnych

Należy przy tym zaznaczyć, że celem wydarzenie nie było jedynie strzelanie do sejfu. Był to pretekst do tego, aby zebrać od uczestników fundusze, które później zostaną przekazane zielonogórskiemu Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych „Promyk”. W ten sposób środowisko strzeleckie chce pomóc tym, którzy znajdują się w potrzebie.

Dużą rolę w przygotowaniu wydarzenia w Nietkowie odegrała także firma Sejfy.pl z Warszawy, która jak tylko dowiedziała się o pomyśle organizatorów, od razu następnego dnia przesłała im dwutonowy sejf, który w sobotę posłużył za główny cel.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska