MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W przepięknym Łagowie w weekend były prawdziwe tłumy! Każdy chciał popływać rowerem wodnym po malowniczych jeziorach tej Lubuskiej Perły

Natalia Dyjas-Szatkowska
Natalia Dyjas-Szatkowska
Uśmiechy od ucha do ucha? Nic dziwnego! W Łagowie jest naprawdę fajnie. Szczególnie latem, gdy można popływać aż w dwóch jeziorach. Łagów w powiecie świebodzińskim kusi turystów malowniczo położonymi jeziorami: Trześniowskim i Łagowskim. Nic więc dziwnego, że gdy w długi weekend zrobiło się ciepło, do tej wsi przyjechały prawdziwe tłumy mieszkańców. Również z sąsiednich województw.
Uśmiechy od ucha do ucha? Nic dziwnego! W Łagowie jest naprawdę fajnie. Szczególnie latem, gdy można popływać aż w dwóch jeziorach. Łagów w powiecie świebodzińskim kusi turystów malowniczo położonymi jeziorami: Trześniowskim i Łagowskim. Nic więc dziwnego, że gdy w długi weekend zrobiło się ciepło, do tej wsi przyjechały prawdziwe tłumy mieszkańców. Również z sąsiednich województw. Jacek Katos
Łagów w powiecie świebodzińskim kusi turystów malowniczo położonymi jeziorami: Trześniowskim i Łagowskim. Nic więc dziwnego, że gdy w długi weekend zrobiło się ciepło, do tej wsi przyjechały prawdziwe tłumy mieszkańców. Również z sąsiednich województw. Szukajcie się na zdjęciach!

Każdego dnia długiego czerwcowego weekendu do Łagowa w powiecie świebodzińskim zjeżdżało coraz więcej turystów. W którymś momencie w ośrodkach wypoczynkowych zaczęło brakować wolnych miejsc, a już w niedzielę, 14 czerwca, był prawdziwy szczyt frekwencyjny.

W Łagowie w miniony weekend do rowerów wodnych ustawiały się długie kolejki chętnych

Jak zwykle olbrzymią popularnością cieszyły się rowery wodne i kajaki. Mieszkańcy chętnie ustawiali się też w kolejkach po gofry czy lody, które w upalne dni były prawdziwym ukojeniem. Dużym zainteresowaniem cieszył się plac zabaw, który powstał nieopodal zamku.

Trwa głosowanie...

Czy lubisz spędzać wolny czas w Łagowie?

Na co narzekali pytani przez nas przyjezdni? Na... zbyt małą liczbę miejsc parkingowych w samej miejscowości. Rzeczywiście, w szczytowym punkcie weekendu zmotoryzowani mieli kłopot, by zostawić swoje auto. Zachęcamy, by do Łagowa, szczególnie z pobliskich miejscowości, dostać się chociażby rowerem...

Łagów - nasze wspólne dobro. Dbajmy o czystość tej lubuskiej miejscowości!

Niestety wciąż występuje tu pewien problem. Zdarza się, że przyjezdni decydują się na spędzenie czasu w tej malowniczej wsi, a potem... zostawiają po sobie śmieci, butelki po alkoholu. Pamiętajmy! Łagów często jest nazywany Lubuską Perłą. Razem sprawmy, by dalej było to atrakcyjne miejsce. Żeby nadal chcieli tu przyjeżdżać nie tylko Lubuszanie, ale i mieszkańcy innych województw. Tak, jak miało to miejsce w ostatni czerwcowy weekend 2020 roku.

Tak pięknie jest w Łagowie jesienią:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska