W szpitalu w Drezdenku jest supersala dla przyszłych mam

  • Gazeta Lubuska

Paweł Kozłowski 95 722 57 72 pkozlowski@gazetalubuska.pl

Nowoczesny fotel porodowy za 45 tys. zł, rodzinna sala w ciepłych kolorach, muzyka relaksacyjna i gaz rozweselający - w takich warunkach będą rodzić przyszłe mamy w szpitalu powiatowym.
- Mam tu fajną opiekę. Jestem z niej bardzo zadowolona - mówi Edyta Szot z Dobiegniewa, która tydzień temu w drezdeneckim szpitalu urodziła synka Nataniela
 Paweł Kozłowski

Edyta Szot z Dobiegniewa tydzień temu urodziła synka Nataniela. Jest z nim wciąż na oddziale, bo malec przechodzi zapalenie płuc. W pokoju jest sama, ma do dyspozycji telewizor. - To szczegół, ale bardzo ważny, kiedy większość czasu spędza się w łóżku - mówi.

- Chcemy, by wzrosła liczba porodów rodzinnych. Kobiety mogą u nas rodzić nie tylko w towarzystwie męża, ale na przykład siostry, mamy lub przyjaciółki - zaznacza Anna Płusa, kierowniczka oddziału położniczego, która w Drezdenku prowadzi także szkołę rodzenia. Dlaczego porody rodzinne są tak ważne? - Bo pacjentka ma wtedy świetne wsparcie w najbliższych. My staramy się jej zapewnić jak największy komfort i zniwelować ból, ale w tym przypadku w 90 procentach o wszystkim decyduje psychika - tłumaczy Płusa.

Te superwarunki w powiatowej lecznicy to np. rodzinna sala porodów. Jest tam łóżko dla mamy oraz dla osoby towarzyszącej. Jest kolorowo, można sobie przygotować herbatę lub kawę, a z głośników leci przyjemna dla ucha muzyka. - Przyszła mama trafi tu na trzy, cztery godziny przed rozwiązaniem. Po porodzie może odpocząć, wziąć prysznic i z maluchem wrócić do sali - podkreśla kierowniczka oddziału.

Za kilka dni do szpitala dotrze nowoczesny fotel porodowy za 45 tys. zł. Takim sprzętem mogą się pochwalić jedynie dwa szpitale w Polsce: w Warszawie i w Poznaniu. Trzeci będzie w Drezdenku! Jest tak skonstruowany, by podczas akcji mężczyzna mógł nawet siedzieć za partnerką i wspierać ją. - Dla kobiety urodzenie dziecka powinno być najwspanialszym momentem w życiu. Kiedyś te warunki były naprawdę nieciekawe - wspomina posłanka i szefowa lubuskiej Platformy Obywatelskiej Bożenna Bukiewicz, która wczoraj oglądała nowy oddział. - By stres był jak najmniejszy, musi być jak w domu. Każdy szczegół jest ważny. Nawet kolory ścian, wanienka czy właśnie fotel - chwaliła lecznicę.

Od lipca zeszłego roku, kiedy szpital przekształcił się w spółkę, z własnych pieniędzy kupił sprzęt za ponad 1 mln zł. Rozwija się. Wczoraj do nowej poradni neurologicznej zarejestrowało się 20 pierwszych pacjentów.

Nieruchomości z Twojego regionu

Wideo

polecane: "Bez Ściemy" o filmach akcji

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

22.01.2012, 13:01

A Ja rodziłam na tym fotelu i było bardzo dobrze. Poród bez problemu, 2,5 godziny i było po wszystkim w dodatku dostałam gaz rozweselający ;D mega odjazd hi hi.
Do jednego mogę się przyczepic mianowicie do pewnego starszego lekarza...

21.01.2012, 10:05

Tak, PiS kara, ale cwaniaków, oszustów, manipulantów, etc., a nie ludzi uczciwych, nagradzając stanowiskami i kasą cwaniactwo.Dno kompletne, zrobili ruine z kraju, porozkradali, afera za aferą.Czemu ma mi przeszkadzac PiS? Bo gani cwaniakó∑???JA wole zeby wsadzano drani i ścigano, gnębiono, niz uczciwych prostych ludzi jak to ma miejsce z cholernymi nieudacznikami z PO ! 3x wiekszy dług zrobili niz za PRLU i niz po wojnie! Za PiS wlasnie były JEDYNE RZĄDY OD WOKNYdobre i Panstwo Polskie mialo najmniej strat, odrabiało straty po PRLu i SLD! NAjpierw poducz sie troche z biznesu, analiz i ekonomii, chyba ze jestec POwskim cwaniakiem, to nic dziwnego ze boisz sie PiS bo moze masz czego, skoro przeszkadza ci gonienie przestepców! POpieranie przez PO jest epsze, nie? i aferka goni aferke, a ludzi uczciwi są gnębieni, finansowo, przez ABWjak napiszą cos zle o tym nie-rządzie, etc.By żyło sie lepiej, prawda? IM.Taka jest prawda.

21.01.2012, 06:14

Tak, PiS kara, ale cwaniaków, oszustów, manipulantów, etc., a nie ludzi uczciwych, nagradzając stanowiskami i kasą cwaniactwo.Dno kompletne, zrobili ruine z kraju, porozkradali, afera za aferą.Czemu ma mi przeszkadzac PiS? Bo gani cwaniakó∑???JA wole zeby wsadzano drani i ścigano, gnębiono, niz uczciwych prostych ludzi jak to ma miejsce z cholernymi nieudacznikami z PO ! 3x wiekszy dług zrobili niz za PRLU i niz po wojnie! Za PiS wlasnie były JEDYNE RZĄDY OD WOKNYdobre i Panstwo Polskie mialo najmniej strat, odrabiało straty po PRLu i SLD! NAjpierw poducz sie troche z biznesu, analiz i ekonomii, chyba ze jestec POwskim cwaniakiem, to nic dziwnego ze boisz sie PiS bo moze masz czego, skoro przeszkadza ci gonienie przestepców! POpieranie przez PO jest epsze, nie? i aferka goni aferke, a ludzi uczciwi są gnębieni, finansowo, przez ABWjak napiszą cos zle o tym nie-rządzie, etc.By żyło sie lepiej, prawda? IM.Oczywiscie PiS mówi jasno i otwarcie: będziemy zamykać, karać, rozliczać, napiętnować wszystkich innych niz MY, jak trzba to rozbudujemy więzienia jak się nie da to trzba bedzie znalęźć inne rozwiązania, ostateczne rozwiazania "tego"problemu

08.10.2011, 00:25

Za kilka godzin już będzie cisza i dobrze bo mnie jeszcze do czegoś sprowokujesz, idz na wybory i zagłosuj na ten swój PiS. Ludzi myślących inaczej jest więce. Jest PO, Palikoty, SLD, PSL, nawet PJN nie ujmując tym nie głosujacym to i tak "myślących inaczej" jest więcej. Nikt Was nie będzie niszczył, zamykał, pozwolimy Wam słuchać radia z Torunia, nawet czasami nas opluwać i lżyć. wierzcie sobie w to , iż tylko Wy jestescie prawdziwymi patriotami i prawdziwymi Polakami, nam to nie przeszkadza. My będziemy sobie spokojnie żyć i pracować, wyjeźdżać za granicę, rozmawiać z Niemcami i Rosjanami. Część z nas pójdzie się do kościoła pomodlić, w grudniu zrobimy święta, w maju nasze dzieci zdadzą matury, wieczorem czasami obejrzymy jakiegos erotyka, może niektórzy. Tak na prawdę nie interesuje nas czy ktoś kto zginął w katastrofie smoleńskiej miał wycięty woreczek żółciowy czy nie miał go wyciętego. Nas raczej interesuje czy dobrze nasi wypadną na Euro 2012, czy warto euro wprowadzać w Polsce zamiast złotówki. Polska to kraj zwyczajnych ludzi, pozwólcie nam żyć zwyczajnie, nie zmuszajcie nas do agresji wobec wartości które My też szanujemy a które w uzurpatorski sposób zmonopolizoawliście.I ten tekst, jak wiele innych, jest naszpikowany agresją i nienawiścią."...bo mnie jeszcze do czegoś sprowokujesz.,..." - A to ciekawe. Prawda wpienia! Do czego mozna sprowokować pokazując, gdzie jest prawda? Zagłosuję na człowieka uczciwego, a ludzi uczciwych w SLD nie brakuje.Gościu, nie denerwuj się. Spoko. Może temu PO uda się wygrć, ale szkoda Polski i ludzi, szczególnie tych, którzy wymagają pomocy od Rządu, bo Rząd za to bierze duże pieniądze, aby ułatwiać życie Polakom, przede wszystkim młodym i starszym.

08.10.2011, 00:21

Ja glosuje na PO, ale ten wpis jest Ok.
Szkoda, ze tak rzadko ktos mowi w ten sposob po stronie PiSu

08.10.2011, 00:15

Za kilka godzin już będzie cisza i dobrze bo mnie jeszcze do czegoś sprowokujesz, idz na wybory i zagłosuj na ten swój PiS. Ludzi myślących inaczej jest więce. Jest PO, Palikoty, SLD, PSL, nawet PJN nie ujmując tym nie głosujacym to i tak "myślących inaczej" jest więcej. Nikt Was nie będzie niszczył, zamykał, pozwolimy Wam słuchać radia z Torunia, nawet czasami nas opluwać i lżyć. wierzcie sobie w to , iż tylko Wy jestescie prawdziwymi patriotami i prawdziwymi Polakami, nam to nie przeszkadza. My będziemy sobie spokojnie żyć i pracować, wyjeźdżać za granicę, rozmawiać z Niemcami i Rosjanami. Część z nas pójdzie się do kościoła pomodlić, w grudniu zrobimy święta, w maju nasze dzieci zdadzą matury, wieczorem czasami obejrzymy jakiegos erotyka, może niektórzy. Tak na prawdę nie interesuje nas czy ktoś kto zginął w katastrofie smoleńskiej miał wycięty woreczek żółciowy czy nie miał go wyciętego. Nas raczej interesuje czy dobrze nasi wypadną na Euro 2012, czy warto euro wprowadzać w Polsce zamiast złotówki. Polska to kraj zwyczajnych ludzi, pozwólcie nam żyć zwyczajnie, nie zmuszajcie nas do agresji wobec wartości które My też szanujemy a które w uzurpatorski sposób zmonopolizoawliście.Chyba wszyscy wiedza ze nie ma partii politycznej w Polsce gdzie nie byloby bylach czlonkow PZPR.Te same grupy ludzi ktorzy usprawiedliwiaja bylych partyjniakow,niektorych rzeczywiscie sukinsynow,tworza wlasne takie listy w stylu"bo u was bija murzynow".Bardzo mnie mierzi taka obluda i dlatego zabralem glos.Do Pis mam sympatie dlatego ze bywa brutalnie i niesprawiedliwie atakowany i ponadto,uwazam ze najlepiej dba o interesy Polski ze wszystkich rzadow powojennych,nie wspominajac o tym ze uwazam "Kaczorka" za najmniej zabiegajacego o swoje prywatne interesy,politykow w Polsce.Personalnie nie mam zadnego interesu w bronieniu PiS.Jestem czlowiekiem starej daty i dobro Kraju przekladam na sympatie regionalne.Ja jestem rentierem i sytuacja w Polsce nie ma zupelnie wplywu na moje zycie,dlatego mi jest latwiej o chlodny obiektywizm.Nie uwazam tez ze ja wszystko wiem najlepiej ale widze wyraznie te nieladne i niesprawiedliwe ataki i dlatego zabralem glos.Pozdrawiam i zycze madrego wyboru w niedziele.

07.10.2011, 23:26

A kto tu jest bezczelny? Czy PiS to jeden człowiek? Czy czasowniki "będziemy", "rozbudujemy" wskazują na jednego człowieka?Gośc napisał: "PiS mówi jasno i otwarcie: będziemy...innych niż MY, jak trzeba to rozbudujemy..." Gość napisał: "...on tylko odpowiedział właśnie na jątrzenie jednego z Was, zagorzałego, ortodoksyjnego pisowca."Co tu jest prawdą? Zestawienie tych dwu wpisów odsłania prawdziwe oblicze ludzi bez honoru,cynicznych, fałszywych... TO JEST DOPIERO BEZCZELNOŚĆ!Za kilka godzin już będzie cisza i dobrze bo mnie jeszcze do czegoś sprowokujesz, idz na wybory i zagłosuj na ten swój PiS. Ludzi myślących inaczej jest więce. Jest PO, Palikoty, SLD, PSL, nawet PJN nie ujmując tym nie głosujacym to i tak "myślących inaczej" jest więcej. Nikt Was nie będzie niszczył, zamykał, pozwolimy Wam słuchać radia z Torunia, nawet czasami nas opluwać i lżyć. wierzcie sobie w to , iż tylko Wy jestescie prawdziwymi patriotami i prawdziwymi Polakami, nam to nie przeszkadza. My będziemy sobie spokojnie żyć i pracować, wyjeźdżać za granicę, rozmawiać z Niemcami i Rosjanami. Część z nas pójdzie się do kościoła pomodlić, w grudniu zrobimy święta, w maju nasze dzieci zdadzą matury, wieczorem czasami obejrzymy jakiegos erotyka, może niektórzy. Tak na prawdę nie interesuje nas czy ktoś kto zginął w katastrofie smoleńskiej miał wycięty woreczek żółciowy czy nie miał go wyciętego. Nas raczej interesuje czy dobrze nasi wypadną na Euro 2012, czy warto euro wprowadzać w Polsce zamiast złotówki. Polska to kraj zwyczajnych ludzi, pozwólcie nam żyć zwyczajnie, nie zmuszajcie nas do agresji wobec wartości które My też szanujemy a które w uzurpatorski sposób zmonopolizoawliście.

07.10.2011, 23:01

Oczywiscie PiS mówi jasno i otwarcie: będziemy zamykać, karać, rozliczać, napiętnować wszystkich innych niz MY, jak trzba to rozbudujemy więzienia jak się nie da to trzba bedzie znalęźć inne rozwiązania, ostateczne rozwiazania "tego"problemuBezczelność, on tylko odpowiedział właśnie na jątrzenie jednego z Was, zagorzałego, ortodoksyjnego pisowca.A kto tu jest bezczelny? Czy PiS to jeden człowiek? Czy czasowniki "będziemy", "rozbudujemy" wskazują na jednego człowieka?Gośc napisał: "PiS mówi jasno i otwarcie: będziemy...innych niż MY, jak trzeba to rozbudujemy..." Gość napisał: "...on tylko odpowiedział właśnie na jątrzenie jednego z Was, zagorzałego, ortodoksyjnego pisowca."Co tu jest prawdą? Zestawienie tych dwu wpisów odsłania prawdziwe oblicze ludzi bez honoru,cynicznych, fałszywych... TO JEST DOPIERO BEZCZELNOŚĆ!

07.10.2011, 18:05

Gościu, bredzisz i jątrzysz.Na złodziei i różnej maści przestępców padł blady strach.Pętakom portki zaczęły sie trząść.Bezczelność, on tylko odpowiedział właśnie na jątrzenie jednego z Was, zagorzałego, ortodoksyjnego pisowca.

07.10.2011, 16:41

Oczywiscie PiS mówi jasno i otwarcie: będziemy zamykać, karać, rozliczać, napiętnować wszystkich innych niz MY, jak trzba to rozbudujemy więzienia jak się nie da to trzba bedzie znalęźć inne rozwiązania, ostateczne rozwiazania "tego"problemuGościu, bredzisz i jątrzysz.Na złodziei i różnej maści przestępców padł blady strach.Pętakom portki zaczęły sie trząść.

07.10.2011, 12:56

Naciąganie, mataczenie, oszukiwanie...tak robi PO!Oczywiscie PiS mówi jasno i otwarcie: będziemy zamykać, karać, rozliczać, napiętnować wszystkich innych niz MY, jak trzba to rozbudujemy więzienia jak się nie da to trzba bedzie znalęźć inne rozwiązania, ostateczne rozwiazania "tego"problemu

07.10.2011, 12:14

A CÓŻ W SZPITALU ROBIŁA PANI BUKIEWICZ NIE MA INNYCH KANDYDATÓW NA POSŁA. KAMPANIE WYBORCZĄ W SZPITALU ROBIĆ WSTYDNaciąganie, mataczenie, oszukiwanie...tak robi PO!

07.10.2011, 12:05

A CÓŻ W SZPITALU ROBIŁA PANI BUKIEWICZ NIE MA INNYCH KANDYDATÓW NA POSŁA. KAMPANIE WYBORCZĄ W SZPITALU ROBIĆ WSTYDWszystko jedno ona czy ktoś inny, smutne jest to iz "ruch" zaczyna sie przed wyborami, wszyscy przypominajom sobie wtedy o takich Drezdenkach, trochę było tylko przez te 4 lata widać Witka Phala. Pani9 Wojewoda ze swoim Vickiem z PSL tez nagle pokochała Drezdenko!!!

07.10.2011, 11:36

A CÓŻ W SZPITALU ROBIŁA PANI BUKIEWICZ NIE MA INNYCH KANDYDATÓW NA POSŁA. KAMPANIE WYBORCZĄ W SZPITALU ROBIĆ WSTYD

07.10.2011, 01:33

Ale jaja,nowoczesny fotel porodowy za 45 tys.zl i to trzeci taki w Polsce.Takie fotele porodowe juz dawno maja,w Bangladesz i Mongolii,a my chwalimy sie,ze jestesmy za trzecim swiatem!!hahaha!!To się tam przenieś - jak ci się Polska nie podoba.

06.10.2011, 16:38

Ale jaja,nowoczesny fotel porodowy za 45 tys.zl i to trzeci taki w Polsce.Takie fotele porodowe juz dawno maja,w Bangladesz i Mongolii,a my chwalimy sie,ze jestesmy za trzecim swiatem!!hahaha!!

06.10.2011, 15:13

Bardzo fajnie, akurat szukałem możliwości takiego porodu rodzinnego, a mam to pod samym nosem, w szpitalu w Drezdenku. Nigdy bym się nie spodziewał. Na pewno skorzystam.