W Zielonej Górze tenisiści rywalizowali w mistrzostwach województwa

Cezary Konarski
Amatorskie Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w tenisie
Amatorskie Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w tenisie Jakub Kłyszejko
Na kortach zielonogórskiego MOSiR-u rozegrane zostały Amatorskie Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w tenisie „Lubuszanie do tenisa 2020”.

Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Klub Sportowy Top Tennis Team kierowane przez Alana Matelskiego. Podobne zawody, w ramach tego cyklu odbyły się dwa tygodnie wcześniej na korach Klubu Tenisowego Żary kierowanego przez Piotra Gorczycę. W obu turniejach wzięło udział w sumie ok. 90 osób. W rywalizacji brali udział amatorzy tenisa w różnych kategoriach wiekowych (open, pow. 40 i pow. 50 lat). Współorganizatorem turniejów był Związek Tenisa Województwa Lubuskiego, którego prezesem jest Piotr Fabich. Mistrzostwa zostały przeprowadzone przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

Martyna Kubka na kortach Wimbledonu

Martyna Kubka: zielonogórska tenisistka na kortach Wimbledon...

WYNIKI TURNIEJU W ZIELONEJ GÓRZE
Kat. open – kobiety: 1. Emilia Hejduk, 2. Beata Chojnicka; mężczyźni: 1. Wojciech Nieśpiał, 2. Paweł Szymczak.
Kat. 40+: 1. Arkadiusz Białonoga, 2. Marcin Wielgosz.
Kat. 50+: 1. Leszek Borkowski, 2. Adam Stoltmann.

WYNIKI TURNIEJU W ŻARACH
Kat. open – kobiety: 1. Nicole Kokoszka, 2. Oliwia Rudek; mężczyźni: 1. Michał Zamiatała, 2. Hubert Czekalski.
Kat. 40+: 1. Mariusz Radaszkiewicz, 2. Wojciech Tomków, 3. Paweł Kalicki i Piotr Pietraszkiewicz.
Kat. 50+: 1. Wiesław Święcicki, 2. Krzysztof Raczkowski, 3. Bogdan Kwiatkowski i
Grzegorz Nadriczny.

Rosjanki wygrały w Zielonej Górze turniej Pucharu Federacji. Reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce.

Tenisistki z Rosji wygrały w Zielonej Górze turniej Pucharu ...