Waterpoliści Alfy Gorzów na czwartym miejscu w turnieju o Puchar Polski

Jedno zwycięstwo i dwie przegrane dały ostatecznie waterpolistom Alfy Gorzów czwarte miejsce w finałowym turnieju o Puchar Polski. Tomasz Kowalczuk/Facebook
W sobotę i niedzielę (11 i 12 lutego) Gliwice gościły uczestników finałowego turnieju o Puchar Polski w piłce wodnej mężczyzn. Trofeum zdobyli łodzianie, a gorzowianie ukończyli zmagania na czwartym miejscu.

W ćwierćfinale waterpoliści Alfy Gorzów łatwo pokonali KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 10:5 (2:2, 4:0, 4:1, 0:2), natomiast w półfinale zdecydowanie przegrali z AZS Uniwersytetem Warszawskim 7:17 (1:3, 2:6, 2:5, 2:3). W tak zwanym małym finale, decydującym o trzecim miejscu w zawodach, gorzowianie ulegli po bardzo zaciętym pojedynku Job Center Mega-Invest WTS Polonii Bytom 7:10 (2:2, 0:3, 3:3, 2:2).
W stojącym na wysokim poziomie sportowym finale ŁSTW Politechnika Łódzka pokonała AZS Uniwersytet Warszawski 7:4 (2:1, 2:0, 1:0, 2:3) i sięgnęła po Puchar Polski.

Gorzowianie wystąpili w Gliwicach w składzie: bramkarze – Wiktor Wojciechowski i Mihail Yazerski; zawodnicy z pola – Grzegorz Cegielski 10 bramek w całym turnieju (dzięki temu dorobkowi zdobył tytuł króla strzelców imprezy), Oskar Szymonik 5, Jakub Błoch 3, Bartosz Wiśniewski 2, Nikodem Buczkowski, Jan Horodecki, Aleksander Wieloch i Jan Żabski po 1, Szymon Grzyb, Jacek Różycki i Kajetan Żabski po 0.
Alfę prowadzili trenerzy Marcin Czapla i Jacek Osiński.