MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz: Powołujemy wojska dronowe

OPRAC.:
Lidia Lemaniak
Lidia Lemaniak
Wideo
od 7 lat
– Powołujemy wojska dronowe: powietrzne, naziemne, nawodne i podwodne – zapowiedział w sobotę wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz. – Kierujemy dwa mld zł na walkę z atakami hybrydowymi, co ma wzmocnić bezpieczeństwo żołnierzy w działaniach przeciwko akcjom sabotażowym, w tym atakom w cyberprzestrzeni – dodał.

Spis treści

Dwa mld zł na walkę z atakami hybrydowymi

Podczas obchodów święta 11. Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Limanowej, wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz mówił m.in. o dodatkowych środkach przeznaczonych na walkę z atakami hybrydowymi.

– Dwa miliardy złotych, które kierujemy na ten cel, mają wzmocnić bezpieczeństwo żołnierza Wojska Polskiego, w działaniach prowadzonych przeciwko akcjom sabotażowym wobec państwa polskiego, w tym atakom w cyberprzestrzeni – przekazał.

Wojska dronowe. Nowy rodzaj wojsk

Wicepremier powiedział też, że „będziemy umacniać wschodnią granicę Rzeczypospolitej”. – Przystąpiliśmy do realizacji największego pomysłu, największej operacji – „Tarcza Wschód”. Od 1945 roku takich umocnień na żadnej z granic Rzeczpospolitej nie było – dodał.

Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział ponadto, że Polska wspólnie z Litwą, Łotwą i Estonią stworzy linę bałtycką. – To będzie największa w historii operacja umacniania naszego bezpieczeństwa na wschodniej granicy. To będą fortyfikacje, ale przede wszystkim najnowocześniejszy sprzęt. Powołujemy wojska dronowe (...) Zarówno te powietrzne, naziemne, nawodne i podwodne – przekazał.

W swoim przemówieniu szef MON podziękował żołnierzom, którzy złożyli w sobotę uroczystą przysięgę. – Chcę wam bardzo podziękować za służbę państwu polskiemu, za wstąpienie do sił zbrojnych Rzeczypospolitej, za niezłamaną chęć niesienia wsparcia i pomocy z narażeniem swojego zdrowia, a czasem poświęceniem życia – powiedział.

Kosiniak-Kamysz przypomniał też postać patrona 11. MBOT, gen. Leopolda Okulickiego ps. „Niedźwiadek”, ostatniego dowódcy Armii Krajowej, podstępnie aresztowanego i sądzonego w Moskwie w „Procesie 16”.

Na zakończenie wicepremier zaapelował o wyważanie wypowiedzi politycznych, w obecnym czasie zagrożenia kraju, gdy dochodzi do ataków sabotażowych i w cyberprzestrzeni na Polskę.

Źródło:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz: Powołujemy wojska dronowe - Portal i.pl

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska