Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wielka feta biznesu (zdjęcia)

(staw)
Henryka Bochniarz (fot. Mariusz Kapała)
Henryka Bochniarz (fot. Mariusz Kapała)
Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej świętowała w sobotę 20. urodziny. Przyjmował życzenia z całej Polski.

Czytaj też: Lubuska gospodarka. Na czym będziesz mógł zarobić?

W sobotę będzie świętować z zaproszonymi gośćmi w Filharmonii Zielonogórskiej. Organizacja była jedną z pierwszych takich w kraju. Nowe przepisy na ten temat uchwalono w maju, a już 10 października 1991 roku zebrała się w Zielonej Górze grupa założycielska. Wymieńmy te firmy, bo ich szefowie zrobili pierwszy ważny krok w budowaniu samorządu biznesowego: Tadeusz Baranowski (Przedsiębiorstwo Hurtu Spożywczego), Józef Bobiński (Przedsiębiorstwo Budowlane Nadodrze), Marek Górny (Novita SA), Antoni Rutka (Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa), Kazimierz Zelek (Lubuskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Turystycznej Lubtour), Stanisław Deskiewicz (Zakłady Przemysłu Odzieżowego Romeo, Zbąszyń), Romuald Wrzeszczyński (Zakłady Mięsne Przylep), Jerzy Kwiatkowski (Zakłady Przemysłu Wełnianego Polska Wełna), Jerzy Kubicz (Lubuska Fabryka Zgrzeblarek Bawełnianych Falubaz). Przyszłość pokazała, że różnie potoczyły się losy tych przedsiębiorstw. Niektórych już nie ma wśród lubuskich firm. Różnie też układały się kariery menadżerów. Do organizacji dołączyły kolejne zakłady pracy 17 grudnia na pierwszym Zebraniu Ogólnym Członków, a w 1 stycznia 1992 rozpoczęło pracę biuro, którego pierwszym dyrektorem został Zbigniew Opaliński. Wpisowe wynosiło wówczas 200.000 zł! Inflacja robiła swoje i rozwój gospodarczy też.

Czytaj też: Powstanie Lubuskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości

Dziś OPZL jest nowoczesną organizacją biznesową, która zajmuje się nie tylko sprawami firm, ale regionu. Włącza się w najważniejsze dyskusje na temat jego przyszłości, a wiele z nich sama przygotowuje i rozpoczyna. To otwarcie i energię dostrzegli sami przedsiębiorcy, bo to właśnie w ostatnich latach najszybciej zaczęła rosnąć liczba przynależnych zakładów.

OPZL zrzesza już 311 firm, które zatrudniają ponad 19 tys. pracowników. Wszystkie aktualności dotyczące działalności zamieszcza na stronie internetowej: www.opzl.pl oraz w wydawanych przez siebie magazynie „Biznes Lubuski”. - Staramy się być profesjonalni w każdym naszym działaniu, dzięki temu jesteśmy wiarygodnym partnerem dla lubuskich firm, samorządów różnych szczebli i innych partnerów - mówi Jarosław Nieradka, dyrektor biura OPZL. - Jako jedyne w województwie stowarzyszenie przedsiębiorców jesteśmy zarejestrowani w Krajowym Systemie Usług dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Jesteśmy największym stowarzyszeniem przedsiębiorców w województwie, ale co najważniejsze – liczy się skuteczność w wypełnianiu naszej misji, którą jest reprezentowanie interesów lubuskich firm i wspieranie ich w rozwoju.

OPZL w liczbach:
3000
- tyle egzemplarzy nakładu ma magazyn „Biznes Lubuski

311 - tyle firm należy do organizacji

26 - tyle projektów zrealizowano

14 - tylu członków liczy zarząd

10 - tyle jest zatrudnionych osób

3 - tyle biur działa w regionie

 

Czytaj też: Biznes pisze protesty do ministra sprawiedliwości

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska