MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Winiarki Emmy w Zielonej Górze wciąż nie ma. Kiedy się wreszcie pojawi?

kali
- Na jakim etapie jest ten projekt? Czy przetarg został już przeprowadzony? Kto wygrał? Kiedy ruszy budowa, a kiedy się zakończy? Ile będzie kosztowała? Czy pomnik zostanie zrealizowany sam czy tak jak to jest na zdjęciach z murkiem ławkami itd.? Jak zostanie umiejscowiony na skwerze przy ul. Chrobrego? – to tylko niektóre pytania, którymi zasypują nas Czytelnicy. - 12 listopada 2019 roku została podpisana umowa z projektantem (INWESTPLAN) na opracowanie dokumentacji obiektu architektonicznego oraz zagospodarowanie wokół wraz z uzyskaniem decyzji umożliwiającej wykonanie zadania (kwota za wykonanie dokumentacji projektowej 22 tysiące złotych). Termin zakończenia prac przypada na 12 marca br. – wyjaśnia dyrektor departamentu komunikacji społecznej zielonogórskiego magistratu Monika Zapotoczna. - Koncepcja jest na etapie uzgodnień z dostawcami mediów, biurem kształtowania zieleni oraz administracją budowlaną. Termin ogłoszenia procedury przetargowej uzależniony jest od otrzymania kompletnej dokumentacji oraz przedstawienia kosztów inwestycji. Ponadto 24 stycznia br. podpisano umowę o dzieło na wykonanie rekonstrukcji rzeźby Winiarki Emmy. Ryczałtowa wartość wynagrodzenia przysługującego wykonawcy została ustalona na kwotę 87 tysięcy złotych brutto (projekt wstępny, wykonanie modelu gipsowego i odlewu z brązu oraz montaż rzeźby na obiekcie architektonicznym). Planowany termin umowny to 20 sierpnia br.
- Na jakim etapie jest ten projekt? Czy przetarg został już przeprowadzony? Kto wygrał? Kiedy ruszy budowa, a kiedy się zakończy? Ile będzie kosztowała? Czy pomnik zostanie zrealizowany sam czy tak jak to jest na zdjęciach z murkiem ławkami itd.? Jak zostanie umiejscowiony na skwerze przy ul. Chrobrego? – to tylko niektóre pytania, którymi zasypują nas Czytelnicy. - 12 listopada 2019 roku została podpisana umowa z projektantem (INWESTPLAN) na opracowanie dokumentacji obiektu architektonicznego oraz zagospodarowanie wokół wraz z uzyskaniem decyzji umożliwiającej wykonanie zadania (kwota za wykonanie dokumentacji projektowej 22 tysiące złotych). Termin zakończenia prac przypada na 12 marca br. – wyjaśnia dyrektor departamentu komunikacji społecznej zielonogórskiego magistratu Monika Zapotoczna. - Koncepcja jest na etapie uzgodnień z dostawcami mediów, biurem kształtowania zieleni oraz administracją budowlaną. Termin ogłoszenia procedury przetargowej uzależniony jest od otrzymania kompletnej dokumentacji oraz przedstawienia kosztów inwestycji. Ponadto 24 stycznia br. podpisano umowę o dzieło na wykonanie rekonstrukcji rzeźby Winiarki Emmy. Ryczałtowa wartość wynagrodzenia przysługującego wykonawcy została ustalona na kwotę 87 tysięcy złotych brutto (projekt wstępny, wykonanie modelu gipsowego i odlewu z brązu oraz montaż rzeźby na obiekcie architektonicznym). Planowany termin umowny to 20 sierpnia br. Archiwum UM, Mariusz Kapała
Mieszkańcy zagłosowali w budżecie obywatelskim 2018 na odtworzenie pomnika winiarki Emmy. Czas mija, a rzeźby jak nie było, tak nie ma. Czy się jej w końcu doczekamy – pytają zielonogórzanie.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Katastrofa śmigłowca z prezydentem Iranu. Co dalej z tym krajem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska