POLECAMY:

  Rozwiń
  Wybuch gazu w Zielonej Górze. Jak poszukiwano Danutę i...

  Wybuch gazu w Zielonej Górze. Jak poszukiwano Danutę i Monikę P.? Kulisy akcji [ZDJĘCIA]

  Piotr Jędzura

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Gaz wybuchł w mieszkaniu dwóch kobiet. Od środy (3 lipca) trwały ich poszukiwania. Matkę i córkę znaleziono w piątek w lesie.
  1/15
  przejdź do galerii

  Gaz wybuchł w mieszkaniu dwóch kobiet. Od środy (3 lipca) trwały ich poszukiwania. Matkę i córkę znaleziono w piątek w lesie. ©Piotr Jędzura

  Poszukiwania Moniki i Danut P. ruszył zaraz po wybuchu gazu w ich mieszkaniu w wieżowcu przy ul. Wyszyńskiego 25 w Zielonej Górze.

  Wybuch gazu w Zielonej Górze: Poszukiwania kobiet ruszyły 3 lipca


  Zielonogórscy policjanci zaczęli poszukiwania kobiet, zaraz po wybuchu gazu w wieżowcu (w środę 3 lipca), kiedy tylko było pewne, że ich ciał nie ma w mieszkaniu. – W akcję zaangażowani byli kryminalni, którzy mają bardzo duże doświadczenie w poszukiwaniach – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.  Policjanci nad poszukiwaniami kobiet pracowali praktycznie bez przerw. W działaniach zaangażowani byli również funkcjonariusze innych wydziałów zielonogórskiej policji.

  Kryminalni pracowali w terenie


  Na bieżąco analizowali wszelkie zdobyte informacje. W końcu ustalili obszar, na którym mogą ukrywać się Monika i Danuta P.
  – Zorganizowane poszukiwania ruszyły w piątek (5 lipca) o godz. 10.00 – mówi podinsp. Stanisławska. Policjanci wspólnie ze strażakami OSP Jarogniewice zaczęli przeczesywać las za działkami na Jędrzychowie. Strażacy z Jarogniewic użyli swojego specjalistycznego drona.
  Gaz wybuchł w mieszkaniu dwóch kobiet. Od środy (3 lipca) trwały ich poszukiwania. Matkę i córkę znaleziono w piątek w lesie.
  Gaz wybuchł w mieszkaniu dwóch kobiet. Od środy (3 lipca) trwały ich poszukiwania. Matkę i córkę znaleziono w piątek w lesie. Piotr Jędzura

  – Przydały się również urządzenia GPS, które w poszukiwaniach wykorzystywali strażacy z Jarogniewic – mówi podinsp. Stanisławska. Dzięki strażackim GPS-om na bieżąco odznaczono przeszukiwany obszar.  Zbudowały w lesie szałas


  W końcu grupa poszukiwawcza około godz. 18.00 zauważyła w lesie za działkami prowizoryczny szałas. Został ułożony z gałęzi. W środku była Danuta i Monika P., która zaczęła uciekać. Monika P. próbowała jeszcze ukryć się w młodniku. – Nie udało się jej. Tam kobietę zatrzymał policjant, który był razem ze strażakiem – mówi podinsp. Stanisławska.
  Kobiety ukrywały się w lesie. Zbudowały tam z gałęzi szałas
  Kobiety ukrywały się w lesie. Zbudowały tam z gałęzi szałas KMP Zielona Góra

  To była trudna akcja. – Każde policyjne poszukiwania osób są trudne – zaznacza podinsp. Stanisławska.

  ZOBACZ ZDJĘCIA Z ZATRZYMANIA KOBIET


  Monika P. mówiła o samobójstwie. Trafiła do szpitala w Ciborzu
  W sobotę, 6 lipca prokuratura wystąpi do sądu z wnioskiem o areszt Moniki i Danuty.


  Kobiety zostały zatrzymane w sprawie wybuchu gazu w wieżowcu przy ul. Wyszyńskiego 25 w Zielonej Górze. Zatrzymanie da śledczym możliwość przeprowadzenia czynności procesowych, które mają za zadanie wyjaśnić szczegółowe okoliczności zdarzenia.


  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Pogoda w sierpniu 2019 w Polsce

  Pogoda w sierpniu 2019 w Polsce

  Zawodnik nie może być leniwy, czyli żużel okiem przedszkolaków [WIDEO]

  Zawodnik nie może być leniwy, czyli żużel okiem przedszkolaków [WIDEO]

  Jest praca! Zobacz, jaka firma poszukuje pracowników! [wideo]

  Jest praca! Zobacz, jaka firma poszukuje pracowników! [wideo]