Wyrok prezydenta został w części uchylony!

(niko)Zaktualizowano 
Prezydent Tadeusz Jędrzejczak w Sądzie Apelacyjnym
Prezydent Tadeusz Jędrzejczak w Sądzie Apelacyjnym Jakub Pikulik
Po 10 latach procesu, licząc od początku śledztwa, Sąd Apelacyjny ogłosił właśnie prawomocny wyrok w gorzowskiej aferze budowlanej. Prezydent częściowo niewinny.

Finał afery budowlanej - Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Aby na bieżąco śledzić relację z wyroku, kliknij w ten link:**Dzisiaj wyrok w tzw. “Aferze budowlanej" **

Wyrok prezydenta został częściowo uchylony i cofnięty do ponownego rozpatrzenia przez sąd pierwszej instancji. W części sąd uniewinnił prezydenta - chodzi o zakup krzewów ozdobnych. - Wyrok jest prawomocny - podkreślił sędzia. W grę wchodzi już jedynie kasacja. To oznacza, że prezydent zostaje na stanowisku.

Sędzia wyjaśnia powody takiego rozstrzygnięcia: - Sprawa nie jest prosta. Przedmiotem procesu nie było rozliczenie inwestycji miejskich prowadzonych w Gorzowie, lecz jedynie rozpoznanie zarzutów stawianych poszczególnym oskarżonym.

Więcej w relacji z sali rozpraw: Dzisiaj wyrok w tzw. “Aferze budowlanej"

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 56

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

S
S.
W dniu 14.06.2013 o 16:30, Gość napisał:

Nie wiem jak było w latach 60-ych, ale widzę za to jak z roku na rok to miasto popada w coraz większą ruinę... Bulwar ładny, tu się zgadzam, ale co poza tym? Filharmonia przepłacona dwukrotnie na utrzymanie której miasto wydaje rocznie klika milionów złotych? A gdzie Centrum Edukacji Artystycznej? Zieleń miejska w opłakanym stanie? Z każdym dniem pustoszejące centrum, gdzie ilość lokali do wynajęcia ciężko już ogarnąć? Kwiatki typu "skwer" na rogu Sikorskiego i Garbary, czy próba wyrzucenia handlujących pod cmentarzem w imię estetyki :) ? Niedawno wybudowane rondo przy Wyszyńskiego obłożone workami z piaskiem? Zamknięte "Schody do Nikąd"? Walące się kamienice i przedwojenne wille? O drogach już nie wspomnę. Dziura w budżecie jak stodoła. Miasto swoje długi spłaca zaciągając kredyty... TO JEST OBRAZ RZĄDÓW PREZYDENTA

To cala prawda.!!!!

G
Gość
W dniu 14.06.2013 o 11:08, paulina napisał:

nie kombinatorzy tylko ludzie człowieku zastanow sie ile on zrobil dla gorzowa a wy piszecie glupoty na normalny rozum na takim stanowisku pomysl troszkę a póżniej pisz zazdrość was chyba zjada!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 Zrobil? Za to mu placa i to gruba forse. A ze przy tym .przy korycie, pokabinowal to druga sprawa. Napewno czysty nie jest.!!!

G
Gość
W dniu 14.06.2013 o 16:00, Andrzej napisał:

ada.Kiedyś mieszkałem w Gorzowie teraz kiedy z sentymentem odwiedzam to miasto to uważam że zmieniło się bardzo.Pamiętam czasy lat 50/60 i uważam że tyle co zrobił pan T.Jedrzejczak dla Gorzowa i to jak wygląda miasto to jego zasługa/całego zespołu/.Myślę że skupianie się tylko do stanu dróg w mieście to wielki bład proszę przyjechać do Trójmiasta i przejechać się drogami nie głównymi.Pozdrowienia dla Gorzowa i jego Prezydenta.Tak dalej trzymać.,a bulwar naprawdę piękny i to dzięki  komu? Skwer Kościuszki w Gdyni może z nim konkurować.                      

Nie wiem jak było w latach 60-ych, ale widzę za to jak z roku na rok to miasto popada w coraz większą ruinę... Bulwar ładny, tu się zgadzam, ale co poza tym? Filharmonia przepłacona dwukrotnie na utrzymanie której miasto wydaje rocznie klika milionów złotych? A gdzie Centrum Edukacji Artystycznej? Zieleń miejska w opłakanym stanie? Z każdym dniem pustoszejące centrum, gdzie ilość lokali do wynajęcia ciężko już ogarnąć? Kwiatki typu "skwer" na rogu Sikorskiego i Garbary, czy próba wyrzucenia handlujących pod cmentarzem w imię estetyki :) ? Niedawno wybudowane rondo przy Wyszyńskiego obłożone workami z piaskiem? Zamknięte "Schody do Nikąd"? Walące się kamienice i przedwojenne wille? O drogach już nie wspomnę. Dziura w budżecie jak stodoła. Miasto swoje długi spłaca zaciągając kredyty... TO JEST OBRAZ RZĄDÓW PREZYDENTA

A
Andrzej

ada.Kiedyś mieszkałem w Gorzowie teraz kiedy z sentymentem odwiedzam to miasto to uważam że zmieniło się bardzo.Pamiętam czasy lat 50/60 i uważam że tyle co zrobił pan T.Jedrzejczak dla Gorzowa i to jak wygląda miasto to jego zasługa/całego zespołu/.Myślę że skupianie się tylko do stanu dróg w mieście to wielki bład proszę przyjechać do Trójmiasta i przejechać się drogami nie głównymi.Pozdrowienia dla Gorzowa i jego Prezydenta.Tak dalej trzymać.,a bulwar naprawdę piękny i to dzięki  komu? Skwer Kościuszki w Gdyni może z nim konkurować.                      

M
MARS62

"Sędzia Jaromin skrytykował sąd pierwszej instancji, że w toku procesu “uciekł mu główny cel, jaki powinien mu przyświecać”. – Na rozprawie doszło do konfro9ntacji między biegłą a oskarżonymi i Sąd Okręgowy nie był w stanie opanować obszernego materiału sprawy – mówi sędzia Jaromin.  Nie zgodził się, że opinia biegłej, którą krytykowali obrońcy, była wadliwa prawnie. – Niemniej to sąd jest najwyższym biegłym w tej sprawie i to on rozstrzyga. Nie do zaakceptowania jest postępowanie sądu, kiedy wprost odwołuje się do opinii biegłej i nie prezentuje żadnej analizy, nie przedstawia swojego stanowiska – powiedział sędzia Jaromin."

Sędziemu nie jest potrzebny biegły , a może  zdrowy rozsądek!? Żenada , sędzia uciekł od podjęcia decyzji. Dziki kraj , powiedział znazny klasyk. 

Wprowadzić kadencyjność dla sędziów i prokuratorów , po kadencji dokonać oceny pracy , i w przypadku negatywnej oceny nie podpisywać kontraktu i niech będzie adwokatem lub radcą prawnym - kropka.

 

c
czytelnik
W dniu 13.06.2013 o 22:23, Gość napisał:

No to proszę tak na szybko wymienić co Pan Prezydent zrobił dla miasta...

Jak to co? Wystarczy przejechac sie ulicami Gorzowa to poczujesz co zrobil. Kawaleczek czegos tutaj, kawaleczek czegos tam i Gorzow jak byl brudnym, zaniedbanym, robolskim miastem tak pozostal.

G
Gość

 

W dniu 14.06.2013 o 08:36, Renata napisał:

Bardzo sie ciesze Panie Prezydencie z  faktu uniewinnienia. Tak na marginesie ,Prosze tylko nie likwidować sieci tramwajowej na Piaski.Siec tramwajowa w strone Piasków o ile pamietam istniała juz od 1950 roku,tzn była systematycznie przedłuzana .Najpierw do końca ul.Miesza Igo ,itd aż w koncu na Piaski cyt."W maju 2007 prezydent Tadeusz Jędrzejczak wycofał się ze swojego pomysłu." I niech tak pozostanie

Na ch.j Ci tramwaje ciesz sie ze masz Prezydenta.
p
paulina

nie kombinatorzy tylko ludzie człowieku zastanow sie ile on zrobil dla gorzowa a wy piszecie glupoty na normalny rozum na takim stanowisku pomysl troszkę a póżniej pisz zazdrość was chyba zjada!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

d
dlugi
W dniu 14.06.2013 o 02:04, GORZOWIANIN napisał:

Kpiny z tym wyrokiem... Kabinatorzy i oszusci rzadza miastem!!!!! Spieprzam z tego miasta!!!

To spieprzaj!

R
Renata

Bardzo sie ciesze Panie Prezydencie z  faktu uniewinnienia.

 

Tak na marginesie ,Prosze tylko nie likwidować sieci tramwajowej na Piaski.Siec tramwajowa w strone Piasków o ile pamietam istniała juz od 1950 roku,tzn była systematycznie przedłuzana .Najpierw do końca ul.Miesza Igo ,itd aż w koncu na Piaski

 

cyt."W maju 2007 prezydent Tadeusz Jędrzejczak wycofał się ze swojego pomysłu."

 

I niech tak pozostanie

 

A
Ala
W dniu 13.06.2013 o 19:21, GB napisał:

Cieszę się Panie Prezydencie, pewnie tak jak połowa Gorzowian. Jest Pan jedynym, który coś potrafi zrobić dla miasta. Oby był Pan dla miasta taki dalej, pomagał mieszkańcom i wygrał w następnych wyborach. Gratuluje.

Poczekajmy na ostateczne rozstrzygnięcie.

A
Ala
W dniu 13.06.2013 o 19:10, solidek napisał:

Jak można było skazać na karę 6 lat pozbawienia wolności człowieka, któremu nie udowodniono winy? To jest tak, jak wielki błąd w sztuce lekarskiej skutkujący śmiercią lub trwałym kalectwem pacjenta.

Czyżby totalna pomyłka Wymiaru Sprawiedliwości?

m
mmike

Cały ten akt oskarżenia o kant du.py rozbic od samego początku był.

G
Gorzowianin
W dniu 13.06.2013 o 19:00, Gość napisał:

..może na palmy do filharmonii ..po prawdziwym konkursie na dyrektora

Palmy to nam wyrosna....A Jendrzejczak bedzie nam je podlewal.

G
GORZOWIANIN

Kpiny z tym wyrokiem... Kabinatorzy i oszusci rzadza miastem!!!!! Spieprzam z tego miasta!!!

Dodaj ogłoszenie