Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wyszli z domów i przepadli, jak kamień w wodę. Oni zaginęli na terenie Lubuskiego - wciąż czekają na nich zrozpaczeni bliscy...

(sn)
Fundacja Itaka poszukuje kilkunastu osób zaginionych w Lubuskiem na przestrzeni lat. Może wiesz co się z nimi dzieje dziś lub co się stało w dniu ich zaginięcia? Każda informacja jest na wagę złota! Wizerunki i rysopisy zaginionych w Lubuskiem >>>
Fundacja Itaka poszukuje kilkunastu osób zaginionych w Lubuskiem na przestrzeni lat. Może wiesz co się z nimi dzieje dziś lub co się stało w dniu ich zaginięcia? Każda informacja jest na wagę złota! Wizerunki i rysopisy zaginionych w Lubuskiem >>>mat. fundacji itaka
Minęło już wiele lat, a wciąż nie jest jasne, co się z nimi stało. W Lubuskiem w ostatnich latach doszło do wielu zaginięć. Niestety część z nich do dziś pozostaje niewyjaśniona. Czy kiedyś rodziny zaginionych odkryją prawdę i dowiedzą się, co stało się z ich bliskimi?

Każdego roku w Polsce policjanci notują kilkanaście tysięcy zgłoszeń o zaginięciu. Wiele tych osób udaje się szczęśliwie odnaleźć. Jednak część z nich już nigdy nie wraca do swoich domów - wśród tej grupy zaginionych są także ci, których powód zaginięcia przez lata nie zostaje wyjaśniony. Rodzina zaginionego nie wie, czy ich bliski żyje, padł ofiarą przestępstwa, a może postanowił celowo zerwać kontakt ze wszystkimi i zaczął układać swoje życie na nowo...

Nad rozwiązaniem tych spraw pochylają się nie tylko śledczy, ale także fundacje - np. Fundacja Itaka. W jej bazie obecnie jest kilkanaście zaginionych na terenie województwa lubuskiego osób.

Zagadkowe zaginięcia w Lubuskiem. Nieszczęśliwy wypadek, czy morderstwo?

W bazie Itaki dotyczącej zaginięć w Lubuskiem są osoby, po których ślad zaginął nawet ponad dwie dekady temu. Jedne ze spraw były bardziej medialne, inne mniej. W niektórych przypadkach podejrzewa się, że zaginiony celowo zerwał kontakt z bliskimi, w kolejnych, że mogło dojść do splotu nieszczęśliwych zdarzeń, natomiast w niektórych wiele przesłanek mówi o tym, że zaginiony mógł zostać zamordowany.

Jedną z bardziej tajemniczych i głośniejszych spraw związanych z zaginięciem Lubuszan w ostatnich latach jest sprawa zaginięcia Michała Leśniewicza.

O tej sprawie głośno było także w mediach ogólnopolskich:

Kolejną osobą zaginioną z Lubuskiego, wobec której pojawiają się podejrzenia, że padła ona ofiarą morderstwa, jest sprawa Bożeny Marczykowskiej z Bytomia Odrzańskiego, a także Piotra Żołędziowskiego z Bobrzan.

Więcej przeczytasz tutaj:

W galerii zdjęć zamieszczonej do tego artykułu zamieszczamy rysopisy i zdjęcia wszystkich zaginionych w Lubuskiem osób.

Przyjrzyj im się dobrze, pokaż swojej rodzinie i znajomym - może dzięki tobie uda się kogoś z nich odnaleźć lub ustalić, co mogło się im przytrafić?

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska