Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

XX Memoriał Pawła Piotrowskiego w Kożuchowie. Młodzi piłkarze zagrali w turnieju upamiętniającym zawodnika Zagłębia Lubin WIDEO

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Wideo
od 16 lat
W sobotę (23 września) w Kożuchowie, w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 odbył się XX Memoriał Pawła Piotrowskiego - piłkarza Zagłębia Lubin, pochodzącego z Kożuchowa, który ponad 20 lat temu zginął w wypadku samochodowym.

Już po raz dwudziesty Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Kożuchowie (Dom Dziecka) oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kożuchowie zorganizowali Memoriał Pawła Piotrowskiego w postaci turnieju halowej piłki nożnej, w której biorą udział drużyny złożone z zawodników z rocznika 2010 i młodszych.

XX Memoriał Pawła Piotrowskiego w Kożuchowie na zdjęciach.

XX Memoriał Pawła Piotrowskiego w Kożuchowie. Młodzi piłkarz...

Kim był Paweł Piotrowski?

Paweł Piotrowski urodził się 19 stycznia 1975 roku w Kożuchowie. Na boisku piłkarskim był znany jako Fiury. Był wychowankiem drużyny Polmo Kożuchów. W 1993 roku do III ligowej Polonii Nowa Sól. Lata 1994-1996 spędził w II ligowej Ślęzie Wrocław, z której trafił do Zagłębia Lubin. W latach 1996-2002 rozegrał 106 spotkań dla Zagłębia Lubin i strzelił 4 bramki.

Jego kariera została przerwana tragicznym wydarzeniem. Zginął w wypadku samochodowym 23 lipca 2002 roku. W trakcie swojej kariery sportowej wielokrotnie wspomagał kożuchowski Dom Dziecka w organizacji imprez sportowych.

- Zawsze będziemy go pamiętać jako sportowca, który uzyskując sukces potrafił się dzielić z innymi swoim zapałem, umiejętnościami oraz radością, którą przynosił mu sport - mówią organizatorzy memoriału.

Nie zapominają o Pawle Piotrowskim

- To dla nas bardzo ważne wydarzenie - mówi Wojciech Żurowski, dyrektor Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Kożuchowie. - Chcieliśmy uhonorować jego postać. To już dwudziesta edycja. Tata Pawła Piotrowskiego każdego roku nas odwiedzał przy okazji Memoriału. W tym roku zdrowie jednak mu nie dopisywało, ale w zastępstwie pojawił się brat Pawła, który wręczył puchar najlepszej drużynie.

- To już dwudziesty Memoriał i będą kolejne - zapewnia Ireneusz Drzewiecki, wychowawca w Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Kożuchowie. - W turnieju co roku biorą udział dzieci ze szkół w gminie Kożuchów. Każdego roku przygotowujemy też różnego rodzaju atrakcje.

Oprócz piłkarskich zmagań, w trakcie turnieju odbyły się pokazy Freestyle Football w wykonaniu Jaromila Poprawy m.in. dwukrotnego Mistrza Polski w tej dyscyplinie. W Kożuchowie gościli również przedstawiciele klubu Zagłębie Lubin - dyrektor marketingu Marcin Magda wraz z piłkarzami Filipem Kocabą oraz Rafałem Adamskim.

Wyniki XX Memoriału Pawła Piotrowskiego w Halowej Piłce Nożnej:

 • I miejsce – SP nr 2 Kożuchów (Puchar ufundowany przez klub Zagłębie Lubin wręczył brat Pawła Piotrowskiego - Grzegorz Piotrowski wraz z przedstawicielami klubu Zagłębie Lubin)
 • II miejsce –  SP nr 1 A Kożuchów (Puchar ufundowany przez burmistrza Kożuchowa - Pawła Jagasek)
 • III miejsce – SP Mirocin Dolny (Puchar ufundowany przez Gazetę Lubuską)
 • IV miejsce – SP nr 1 B Kożuchów
 • V miejsce – COPOW Kożuchów

Królem strzelców Memoriału został Błażej Pawlak (14 bramek) reprezentujący SP 2 Kożuchów. Najlepszym bramkarzem został wybrany Jan Königsberg, reprezentujący SP Mirocin Dolny. Zawodnicy zostali wyróżnieni pamiątkowymi statuetkami, które wręczył ich fundator, dyrektor COPOW w Kożuchowie, Wojciech Żurowski.

W trakcie trwania turnieju odbył się konkurs podbijania „różnych piłek”. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali wyróżnieni dodatkowymi nagrodami.

Organizatorzy ściśle współpracują z klubem Zagłębie Lubin przy organizacji każdego Memoriału Pawła Piotrowskiego i nie tylko. W tym roku przygotowali niespodziankę dla piłkarskiej młodzieży z gminy Kożuchów.

- Uczestnicy turnieju zostali w nagrodę zaproszeni na ekstraklasowy mecz rozgrywany 7 października pomiędzy drużynami Zagłębie Lubin – Piast Gliwice - mówi I. Drzewiecki. - Wyjazd organizowany przez COPOW Kożuchów we współpracy z Zagłębiem Lubin.

Sponsorzy Memoriału:

 • Zagłębie Lubin  SA,
 • JOST Polska Sp. z o.o. 
 • Urząd Miasta Kożuchów,
 • GKRPA Kożuchów,
 • Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "J.G." Michał Górski,
 • "Cyprys" Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Roszkiewicz,
 • Stacja Kontroli Pojazdów Paweł Karpiński,
 • Bank Spółdzielczy w  Kożuchowie,
 • Hurtownia Opon Używanych „EURO-GUM” Tomasz Stachurski,
 • Pegma Rusztowania Henryk Kardynał,
 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Kożuchowie.
 • Jarzyny Meyer Sp. z o.o.
 • Midam Team Sp. z o.o.
 • Auto Serwis  Zbigniew Czarnecki 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska