(mt)
Nasi zawodnicy pokazali wielką klasę we Włoszech.
Nasi zawodnicy pokazali wielką klasę we Włoszech. Archiwum Tomasza Jakimczuka
Tomasz Jakimczuk, niepełnosprawny pracownik Urzędu Miasta jest znakomitym tenisistą stołowym, z wielkimi osiągnięciami.

Ostatnio walczył we Włoszech w Lignano, na Międzynarodowych Mistrzostwach Włoch Lignano Master Open 2014. W Reprezentacji Polski (klasa 2) wystąpił zawodnik Start Zielona Góra -mieszkaniec Żagania, T. Jakimczuk. Podopieczny trenera Jacka Kaczmarka , zawodnik grający na wózku inwalidzkim w grupie 2 wraz z zawodnikiem "Start-u" Białystok Rafałem Czuperem zdobył srebrny medal w klasyfikacji drużynowej, w bardzo licznej i silnie obsadzonej grupie. W eliminacjach zajęli pierwsze miejsce, wygrywając 3:0 z drużyną mieszaną Włochy i Makau, 3:1 z Serbią (zwycięzcą Turnieju). W półfinale pokonali 3:2 bardzo silny zespół z Korei, w finale po emocjonującym pojedynku uznali tym razem wyższość Serbii, przegrywając 2:3.