Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zajęcia dla każdego w szkole pdstawowej nr 2 w Żaganiu

Katarzyna Babut [email protected]
Marzena Stachurska podkreśla znaczenie projektów unijnych. – Pozwalają one wyrównać wiedzę i doskonalić umiejętności - mówi.
Marzena Stachurska podkreśla znaczenie projektów unijnych. – Pozwalają one wyrównać wiedzę i doskonalić umiejętności - mówi. fot. Katarzyna Babut
Od nowego roku szkolnego uczniowie szkoły podstawowej nr 2 mogą rozwijać się w kolejnych programach innowacyjnych. W ramach dodatkowych zajęć pływają, uczą się języków i ekologii.

- Zajęcia te z pewnością są bardzo potrzebne - przekonuje Marzena Stachurska, wicedyrektorka SP-2. - W tym roku mamy u siebie koło szachowe, naukę pływania, koło ekologiczne oraz zajęcia dydaktyczno- wyrównawcze, dofinansowane z projektu unijnego - wylicza.

Pływam jak bóbr

- Nauka pływania wprowadzona została po to, aby uaktywnić dzieci, podnieść ich odporność i sprawność - opowiada Beata Purwiel, autorka projektu.
Zajęcia mają trwać od października do końca kwietnia przyszłego roku. Zgodnie z hasłem "Pływam jak bóbr- jestem zdrów jak ryba" w projekcie uczestniczyć będzie 30 uczniów klas I-III. - Połowa z nich będzie uczyła się pływać. Pozostali zaś, będą doskonalić pływanie - wyjaśnia B. Purwiel.
I wszystko przez 25 godzin na krytej pływalni Wodnik w Żarach. Zajęcia z dzieciakami poprowadzą doświadczeni instruktorzy z żarskiego basenu.

Kolejnym ciekawym przedsięwzięciem jest koło ekologiczne. Jego pomysłodawcą jest Małgorzata Moskwa. Program kierowany jest do uczniów klas trzecich. - Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, w poniedziałki. Warsztaty prowadzone są w szkole i poza szkołą. W program wliczone zostały m.in. wycieczki oraz zajęcia na komputerze - wyjaśnia opiekunka koła.

Koło szachowe prowadzi jest Małgorzata Ponikowska-Knap. Ma ono na celu zachęcić dzieci do czegoś nowego. - Uczestnictwo w warsztatach będzie uczyło dzieciaki logicznego myślenia - mówi pomysłodawczyni kółka. Zajęcia przeznaczone są dla klasy piątej i szóstej. Odbywać się będą w poniedziałki. Uczestniczyć w nich będzie około 20 osób, z przewagą chłopców.

Pieniądze z Unii

W SP-2 wprowadzono w tym roku szkolnym także zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze, w ramach drugiego etapu projektu unijnego realizowanego przez urząd miejski. Na dzieciaki czekają zajęcia dla osób z dysleksją, matematyczno-przyrodnicze, nauczania zintegrowanego, humanistyczne, języka angielskiego i logopedyczne. W projekcie bierze udział 152 uczniów "dwójki" w 27 grupach, zazwyczaj ośmioosobowych. To ponad połowa wszystkich uczniów szkoły.

- Udział w zajęciach jest bezpłatny, a koszty ich organizacji pokrywane są z pieniędzy Europejskiego Funduszu Społecznego - informuje Paweł Lichtański, rzecznik urzędu miejskiego.
Oprócz "dwójki" tym samym programem objęte są SP-1 i SP-4. - Przeznaczono na projekt prawie 770 tys. zł. Skorzysta z niego 359 uczniów - wylicza P. Lichtański.

Poza tradycyjnym nauczaniem, prowadzone będą także zajęcia terapeutyczne, w ramach których dzieci zostaną objęte opieką pedagogiczną i psychologiczną. - Te zajęcia mają pomóc najmłodszym w wykorzystaniu zdobytej wiedzy poza szkołą - podkreśla urzędnik.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska