Zawiszanki odprawione po godzinie

(eska)
Blok nie był w sobotę mocną stroną zawiszanek. Od lewej: Alicja Gruchot, Ewelina Sobczak i Monika Bielińska. fot. Ryszard Poprawski
Na początku dwóch partii dziewczyny z Sulechowa miały wyraźną przewagę. Gdyby tak grały do końca, w sobotę nie uległyby do zera liderowi drugiej ligi.

W pierwszym secie Zawisza prowadził 4:1, lecz trener gości z Wybrzeża błyskawicznie wziął czas i wybił nasze z rytmu. Zaczęły się kłopoty z przyjęciem, a rywalki nie marnowały takich prezentów, jak przechodzące piłki. Zrobiło się 4:6. Miejscowe szybciutko wyrównały, ale gdy za chwilę straciły trzy punkty z rzędu, już się nie podniosły. W ataku raz za razem nadziewały się na blok. W końcówce częściej zdobywały "oczka" po minięciach niż po zbiciach.

Początek drugiej odsłony również był obiecujący. Przy serwisie Eweliny Sobczak gospodynie odskoczyły na 7:3. Przewagę utrzymywały do stanu 11:8. Wtedy rywalki z Rumii ostro wzięły się do roboty, po chwili mieliśmy wynik11:14. Gra Zawiszy zupełnie się posypała. Brakowało przyjęcia, kontry, większość akcji była już przypadkowa.

W trzeciej partii dominowały liderki drugiej ligi (mają na koncie komplet zwycięstw, straciły tylko seta!). Szybko objęły kilkupunktowe prowadzenie, a później spokojne kontrolowały grę i jeszcze powiększały przewagę.

Miejscowe ze spuszczonymi głowami schodziły z parkietu. A Alicja Gruchot, poproszona o rozmowę, odparła tylko: - Nie, nie. Na pewno nie ze mną...