Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zielona Góra. Miasto wręczyło nagrody młodym wolontariuszom. Zobacz jaką mamy wspaniałą młodzież

Marcin Ruszkiewicz
Zielona Góra. Miasto nagrodziło młodych wolontariuszy. Mamy naprawdę wspaniałą młodzież
Zielona Góra. Miasto nagrodziło młodych wolontariuszy. Mamy naprawdę wspaniałą młodzież Marcin Ruszkiewicz
To już tradycja, że w kwietniu miasto nagradza młodych wolontariuszy, którzy działają, by nasz świat był odrobinę piękniejszy. W sali ślubów w zielonogórskim ratuszu kolejny raz nagrody powędrowały do „Ośmiu Wspaniałych”.

Inicjatorką miejskiej akcji jest Bogusława Breitkopf z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, a organizatorem całego przedsięwzięcia fundacja „Świat na Tak”.
Przez tyle lat trwania konkursu nie zmienia się jedno - młodzi wciąż chcą pomagać, a co najważniejsze - uwielbiają to robić. Niech świadczy o tym fakt, że co roku do konkursu zgłasza się kilkadziesiąt osób. Pewne jest jeszcze jedno - młodzi z naszego regionu mają wielkie serca i mogą być wzorem dla wszystkich! Do kogo trafiło wyróżnienie?

Laureaci Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”: Dorota Piechowiak, Aleksandra Czubkowska, Hanna Wojciehowska, Kacper Koźlarek, Marcel Bemben, Marta Salwerowicz, Mateusz Walkowiak, Weronika Kapusta.
Nagrodzeni wezmą udział w ogólnopolskim finale, a Dorota Piechowiak ma szanse na zakwalifikowanie się do najlepszej ósemki w kraju.
- Należę do trzech fundacji „Młodzi dla Kamerunu”, „Black Butterflies” oraz „Dr Clown” i staram się dawać z siebie „maksa”. Wolontariat sprawia mi ogromną radość. Fajnie, że ktoś to docenił – mówi Dorota.

Od pewnego czasu miasto decyduje się też nagradzać nieco młodszych, ale tak samo aktywnych uczniów. I tak, w kategorii „Junior” nagrody otrzymali: Julia Gadzała, Oliwer Juszczak, Katarzyna Miszkiewicz, Maciej Muszyński, Ignacy Małuszyński, Witor Spruch, Julia Dąbrowska, Amelia Uvalin; laureaci małej ósemeczki: Antoni Juszczak, Jagoda Czechowska, Mateusz Nawrocki, Jagoda Romejko, Oliwia Mamczys, Karolina Barczak, Natasza Wójcik i Weronika Tarasek.
Młodzi na co dzień organizują zbiórki np. dla hospicjum czy na budowę szkoły w Kamerunie, zbiórki żywności, spartakiady, prowadzą terapię śmiechem, angażują się w akcję "Szlachetna Paczka", zbierają pieniądze na chorych.

Celem konkursu jest promowanie pozytywnych, prospołecznych postaw i działań młodzieży na rzecz najbliższego otoczenia: grupy rówieśniczej, sąsiadów, osiedla, szkoły klasy oraz upowszechnianie zachowań życzliwości na co dzień, jako antidotum na agresję i brutalizację życia. Koncepcja konkursu jest prosta. Każde miasto dokonuje wyboru, a następnie przedstawia całej Polsce swoją wspaniałą młodzież. Młodzi ludzie, zwyczajni, ale gotowi uśmiechnąć się życzliwie do nieżyczliwego, wytrwale dążący do celu, nawet „pod wiatr” – a tacy są właśnie wspaniali, gdy staną razem i wypowiedzą walkę: nihilizmowi, chamstwu, przemocy – zwyciężą jak owi bohaterowie westernu. Konkurs organizowany jest w 85 miastach całej Polski.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska