MKTG SR - pasek na kartach artykułów

ZIELONA GÓRA. Rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Edukacyjnym nr 10 w Zielonej Górze [ZDJĘCIA]

kali, mk
Miejska inauguracja roku szkolnego 2019-2020 w Zespole Edukacyjnym nr 10 w Zielonej Górze - 1 września 2019
Miejska inauguracja roku szkolnego 2019-2020 w Zespole Edukacyjnym nr 10 w Zielonej Górze - 1 września 2019 Mariusz Kapała / GL
W poniedziałek zabrzmiał pierwszy dzwonek w nowym Zespole Edukacyjnym nr 10 przy ul. Energetyków 7. Uroczystość odbyła się o godzinie 14.00, by mogli w niej uczestniczyć biskup, kurator oświaty czy dyrektorzy miejskich placówek. Najpierw rozpoczęli oni rok szkolny w swoich przedszkolach, szkołach, by potem obejrzeć nowy zespół...

Inauguracja była nietypowo. Bo w pierwszej ławce w mundurkach z tarczą zasiadła kurator Ewa Rawa, dyrektor departamentu edukacji i spraw społecznych zielonogórskiego magistratu Wioleta Haręźlak. Dyrektor Zespołu Edukacyjnego nr 10 z dzwonkiem zapraszała zgromadzonych do środka nowej placówki. Wszędzie porozwieszano kolorowe balony. Bo i dzień był bardzo radosny. Także dla tych, którzy rozpoczynają swoją edukacyjną przygodę.

Dyrektor - Monika Świątkowska - długo dziękowała wszystkim zaangażowanym w powstanie nowej placówki. Bowiem tylko dzięki wspólnemu wysiłkowi udało się w ciągu roku uruchomić nowoczesną szkołę podstawową (na razie z 11 oddziałami) i przedszkole (8 oddziałów). Pani dyrektor całe wakacje spędziła najpierw na placu budowy, a potem na wyposażaniu sal. Jak przyznała, była ciężko, ale było warto.
Zachwyceni nowym zespołem byli uczniowie, którzy już wcześniej mieli okazję zapoznać się z placówką i nauczycielami.
- To naprawdę szkoła XXI wieku. Brakuje jeszcze nowoczesnej sali gimnastycznej, ale myślę, że to kwestia czasu -przyznaje pani Ewa.

Nowa szkoła i przedszkole to pierwszy etap inwestycji. Kosztował on 27,4 mln zł. Drugi oznacza powstanie nowoczesnej hali sportowej. Ta ma być gotowa do 2020 roku. Na jej wybudowanie trzeba będzie wydać około 6 mln zł. W wieloletniej prognozie finansowej na powstanie i utrzymanie Zespołu Edukacyjnego nr 10 zapisano 40 mln zł.
Docelowo nowa placówka pomieści 600 uczniów i 150 przedszkolaków.

Do obwodu szkoły należą ulice: Anny Jagiellonki, Chemiczna, Dekoracyjna, Elektronowa, Energetyków, Franciszka Rzeźniczka, Harcerska, Jana Zamoyskiego, Lotników, Naftowa, Obywatelska, Rusałki, Stefana Batorego od numeru 118 do numeru 126 parzyste, Winogradu, Zimna, Zygmunta Krasińskiego, Źródlana.

ZOBACZ TEŻ

Zespół Edukacyjny nr 10 w Zielonej Górze - trwają prace wykończeniowe i przygotowawcze do otwarcia szkoły i przedszkola 2 września br. Stan robót na 7 sierpnia 2019.

ZIELONA GÓRA. Ale cuda! Zobacz, co się dzieje w nowej szkole...

CUDA W SZKOLE

POLECAMY TEŻ

Wręczenie nagrody za najszybsze zebranie 20 pieczątek w Lubuskim Paszporcie Turystycznym - Zielona Góra - 8 lipca 2019

ZIELONA GÓRA. Paszport turystyczny w woj. lubuskim. Hubert W...

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska