Zamknij

Gazeta Lubuska

ZIELONA GÓRA. Trwa budowa nowej ścieżki rowerowej w Zielonej Górze. Które części miasta połączy? Jak przebiegają prace?

Ruszyła budowa nowej ścieżki rowerowej, która połączy osiedle Pomorskie z Centrum Rekreacyjno-Sportowym przy ul. Sulechowskiej. Trasa ma liczyć około

Maciej Dobrowolski

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/14] Następne

Ruszyła budowa nowej ścieżki rowerowej, która połączy osiedle Pomorskie z Centrum Rekreacyjno-Sportowym przy ul. Sulechowskiej. Trasa ma liczyć około 5 km długości.

Zielona Góra rozwija sieć ścieżek rowerowych. Obecnie powstaje nowa trasa, która docelowo ma połączyć os. Pomorskie z popularnym Centrum Rekreacyjno-Sportowym. Na miejscu budowy są już robotnicy, którzy rozpoczęli prace wzdłuż ul. Kętrzyńskiej, czyli łącznika os. Pomorskiego z trasą S3. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to inwestycja będzie gotowa w pierwszym kwartale 2020 r.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Cztery nowe przystanki PKP w Zielonej Górze? Taki pomysł ma Urząd Marszałkowski

- Jako mieszkaniec os. Pomorskiego bardzo się cieszę, że ta budowa ruszyła - twierdzi radny Jacek Budziński z PiS. - Już teraz dzięki ścieżkom rowerowym możemy dojechać do centrum miasta czy też do Starego Kisielina. Wkrótce zyskamy możliwość wygodnej podróży również do CRS. Co warto podkreślić, dzięki tej inwestycji będziemy mogli bezpiecznie przejechać nad torami. Obecnie mieszkańcy robią to w różnych miejscach jeżdżąc leśnymi traktami - uważa radny Budziński.

Rafał Słupik, zielonogórzanin, uważa, że w mieście potrzebne są nowe ścieżki rowerowe. - W ciągu dnia, w godzinach szczytu, ciężko jest przejechać przez centrum miasta. Może dzięki większej liczbie ścieżek ludzie będą częściej korzystać z rowerów. Nie wszędzie trzeba jeździć autem - twierdzi mężczyzna.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy