Zielonogórscy koszykarze przegrali w Tychach

(flig)
Grzegorz Kukiełka zdobył w Tychach najwięcej punktów dla zielonogórzan
Grzegorz Kukiełka zdobył w Tychach najwięcej punktów dla zielonogórzan fot. Tomasz Gawałkiewicz
Zielonogórski Intermarche Zastal trzeci mecz zagrał w osłabieniu. Po dwóch zwycięstwach tym razem się nie udało. W Tychach lepszy był Big Star.

Ciągle nie wyleczył się Marcin Flieger, nadal uraz ma Marcel Wilczek, jakby tego było mało do Tychów nie pojechał Grzegorz Szepczyński. W tym układzie faworytem stał się Big Star. Mimo tych problemów była szansa na zwycięstwo. I zielonogórzanie, mimo iż rywal im już odjeżdżał, w końcówce doszli go i przy odrobinie szczęścia mogli wywieźć ze Śląska dwa punkty.

Niestety, błędy, zmęczenie czołowych zawodników, słabsza dyspozycja wysokich dały o sobie znać. Nie był to wielki mecz. Oba zespoły popełniały błędy, a chaotyczne akcje i niecelne rzuty dopełniły reszty. Przez pierwszą kwartę nasi byli dość blisko, ale w 6 min gospodarze wygrywali 10:4. W drugiej kwarcie zaczęliśmy bardzo dobrze i objęliśmy prowadzenie. W 13 min trafił Grzegorz Kukiełka i było 18:14. Potem jednak znów do głosu doszli gospodarze. Z 22:23 wyciągnęli na 30:23, ale ostatnie sześć punktów zdobył Zastal. Ta ,,szarpana" gra dawała naszym szansę na sukces.

Mimo zmęczenia i błędów, których było dość sporo. Niestety, Big Star miał w swoich szeregach Łukasza Pacochę. Do przerwy nic nie pokazał, ale w trzeciej kwarcie kompletnie uśpił czujność obrońców. Aż sześć razy trafił za trzy! W sumie w tej kwarcie zdobył 19 punktów. Szkoda, że nikt go nie zatrzymał... To dzięki niemu gospodarze odjechali. Na tyle, że schodzili na przerwę przed czwartą kwartą przy prowadzeniu 49:37.

Wydawało, że jest już po wszystkim. Tym bardziej że wysocy Mateusz Jarmakowicz i Rafał Rajewicz grali już z czterema przewinieniami. Nasi jednak się nie dawali. W 36min po trójce Marcina Chodkiewicza było tylko 65:51 dla Big Stara. Potem rywale znów uciekli, ale twardo ich goniliśmy. Na minutę przed końcem rzucił Jarosław Kalinowski i na tablicy widniał wynik 71:70. Niestety, ostatnie punkty zdobyła ekipa gospodarzy.
BIG STAR TYCHY - INTERMARCHE ZASTAL ZIELONA GÓRA 73:70 (14:11, 16:18, 29:18, 14:23)

BIG STAR: Pacocha 27, Salamonik 14, Hałas 9, Bzdyra 8, Mielczarek 6 oraz: Nowak 3, Putelniki i Malcherczyk po 0.

INTERMARCHE ZASTAL: Kukiełka 16, Chodkiewicz 13, Kalinowski 11, Kus 6, Rajewicz 4 oraz: Jarmakowicz 15, Wróble 3, Busz 2, Matczak 0.

Sędziowali: Dariusz Nejman (Włocławek), Jacek Litawa (Warszawa), Jarosław Szwedowski (Prudnik); widzów 300.
W pozostałych spotkaniach: Tempcold AZS Politechnika Warszawa - Asseco Prokom II Gdynia 68:79, Start Lublin - MKS Dąbrowa Górnicza 59:69, Siarka Tarnobrzeg - ŁKS Sphinx Petrolinvest Łódź 70:78, Victoria Górnik Wałbrzych - AZS AWF Katowice 80:67 MOSiR Krosno - Żubry Białystok 59:95. Mecz Sokół Łańcut - Spójnia Stargard Szczec. został przełożony.

1. MKS 11 21 859:760
2. Intermarche Zastal 11 19 810:752
2. Siarka 11 19 823:759
4. ŁKS Petrolinvest 11 17 857:776
5. Big Star 10 16 770:737
6. Znicz Basket 11 16 814:822
7. Spójnia 9 15 698:657
8. Sokół 9 15 695:656