Zielonogórscy strzelcy odnieśli sukces w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Gwardia odnosi w strzelectwie wielkie sukcesy
Gwardia odnosi w strzelectwie wielkie sukcesy Archiwum
Na obiektach Śląska Wrocław odbyły się finały XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Uczestniczyło w nich 241 juniorów młodszych z 56 klubów. Największy sukces w XXI wieku zanotowali strzelcy z Zielonej Góry wygrywając klasyfikację klubową i zajmując pierwsze miejsce w rywalizacji województw. Gwardia zdobyła dwa złote cztery srebrne i brązowy medal.

W pistolecie pneumatycznym juniorów młodszych Gracjan Kopka (wychowanek Jerzego Wolnika) wywalczył srebro - 466 punktów. Bardzo blisko medalu był Jakub Rosa, który z 464 pkt zajął piąte miejsce Obie konkurencje pistoletowe wygrali zielonogórzanie i po pierwszym dniu zawodów byli na pierwszym miejscu klasyfikacji klubowej. W karabinie sportowym 3x30 srebrny medal dla województwa lubuskiego wystrzelał Jakub Kruk - 841, brąz Marcin Wysocki - 836, a Rafał Ratajczak miał o punkt mniej i zabrakło dla niego miejsca na podium. To wychowankowie Ewy Matuszkiewicz i Damiana Komolki. Ratajczak w karabinie pneumatycznym 60 strzałów zdobył 507,8 pkt co dało mu srebrny medal. Czwarty był Jakub Kruk - 502,3. W pistolecie pneumatycznym Maja Jarosińska zdobyła złoty medal - 470 (o 4 punkty poprawiła rekord Polski). Aleksandra Michalak poprawiła rekord życiowy i z wynikiem 452 punktyzajęła szóste miejsce. Juniorzy młodsi rywalizowali w pistolecie szybkostrzelnymZielonogórzanie również dominowali zespołowo zdobywając w tej jednej konkurencji aż 36 punktów. Tytułu bronił Jakub Rosa był drugi -544. Gracjan Kopka zajął szóste miejsce - 524, a Dawid Konarczak siódme - 523. Najlepszą zawodniczką w strzelaniach pistoletowych, drugi rok z rzędu została wybrana Maja Jarosińska i w nagrodę otrzymała od Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego nowy pistolet.