Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zielonogórzanie domagali się naprawy tego miejsca. Prace ruszyły!

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Wideo
od 16 lat
Na początku lata woda w tym zbiorniku zrobiła się zielona i zaczęła śmierdzieć. We wrześniu mieszkańcy znów zaapelowali o interwencję, bo kaczki brodziły w błocie, a smród czuć było już z dużej odległości. Najpierw zbiornik wyczyszczono. Trwa już naprawa.

Inwestycje w Zielonej Górze. Naprawa zbiornika w parku

Sprawę śmierdzącego zbiornika wodnego pomiędzy ul. Partyzantów, a Placem Praw Kobiet opisaliśmy podczas wakacji i we wrześniu. Mieszkańcy interweniowali u radnego Jacka Budzińskiego, bo wprawdzie plac robił wrażenie, ale woda w zbiorniku podczas upałów zrobiła się zielona i zaczęła śmierdzieć. Pierwsza odpowiedź miasta wskazywała na brak funduszy. We wrześniu, mieszkańcy znów interweniowali, bo smród czuć było w coraz większej okolicy, a kaczki brodziły w błocie. Wówczas pracownicy spółki Wodociągi i Kanalizacja wyczyścili obiekt. Okazało się, że w resztkach wody żyją ryby, które zostały przewiezione do lepszych zbiorników w mieście. We wtorek, 25 października prezydent Janusz Kubicki poinformował o przebudowie zbiornika z fontanną.

– Znacie park przy ul. Partyzantów? Jest tam „oczko” wodne. Jak wiecie nie wyglądało ono najlepiej. Na wniosek i po sygnałach od mieszkańców podjąłem decyzję o tym, aby wyremontować to miejsce – powiadomił mieszkańców włodarz w mediach społecznościowych. – Umowa podpisana i naprawa zostanie zrealizowana. Fajnie, bo kolejne miejsce zyska nowy blask. Krok po kroku codziennie zmieniamy Zieloną Górę na lepsze.

Podczas rewitalizacji okolicznego parku nie było prac dotyczących zbiornika, jego uszczelniania i infrastruktury podwodnej. Przyczyną opadania wody mogło być rozszczelnienie płytek lub spadek poziomu wód gruntowych. Ze względu na niski poziom wody, zabrana została fontanna pływająca.

Plac Praw Kobiet. Wróci fontanna

Potwierdziliśmy w wydziale inwestycji Urzędu Miasta Zielona Góra, że zbiornik ma odzyskać dawnych wygląd, a fontanna ma tutaj powrócić. Pojawią się też dodatkowe rośliny, które będą rosły w specjalnych kieszeniach.

– Jestem z tego zadowolony, tym bardziej, że nie zanosiło się na remont w tym roku. Warto było złożyć te dwie interpelacje w imieniu mieszkańców. Jak widać dało to oczekiwany efekt – podkreśla radny Zielonej Góry Jacek Budziński.

Zadanie wykonuje firma, która zajmowała się przebudową placu Słowiańskiego. Termin realizacji zadania wyznaczono na dwa miesiące od czasu przekazania placu budowy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska