Znakomity sprawdzian zielonogórzan przed mistrzostwami Polski. Zdobyli 15 medali

Cezary Konarski
Reprezentanci Zielonogórskiego Klubu Karate zdobyli we Włocławku 15 medali.
Reprezentanci Zielonogórskiego Klubu Karate zdobyli we Włocławku 15 medali. ZKSK
15 medali zdobyli reprezentanci Zielonogórskiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin na Mistrzostwach Makroregionu Zachodniego we Włocławku.

W imprezie udział wzięło blisko 250 karateków z 26 ośrodków północno-zachodniej Polski. Impreza była jednocześnie Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików. Zielonogórzanie spisali się znakomicie, wywalczyli 15 medali – siedem złotych, trzy srebrne i pięć brązowych. Klub z Winnego Grodu zajął czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej. To dobry prognostyk przed kolejnymi startami, za niespełna dwa tygodnie na mistrzostwach Polski w Kołobrzegu.

Medale zielonogórzan:

• Złote – seniorzy: Aleksandra Leśniewska (kumite, -60 kg), Erwin Pękala (kumite, +90 kg), Michał Kowalczyk (kumite, -70 kg); juniorzy: Grzegorz Czechowski (kumite, +75 kg); młodzicy: Mateusz Rawdanis (kumite); kadeci: Maja Wyszkowska (kumite), Kacper Stolarski (kumite).
  • Srebrne – juniorzy: Weronika Karasz (kumite, -55 kg), Kamil Pawlak (kumite, -65 kg); juniorzy młodsi: Tomas Stanny (kumite).
  • Brązowe – seniorzy: Dominika Antosik (kumite, +65 kg); juniorzy: Michał Stolarski (kumite, +75 kg); juniorzy młodsi: Franciszek Wiącek (kumite); młodzicy: Piotr Stolarski (kumite), Filip Skała (kumite).
Najlepsi sportowcy w plebiscycie Gazety Lubuskiej: 1. miejsce - Anna Puławska.

Gala Sportu Lubuskiego 2024. Dominatorka Anna Puławska ponow...