Znów nerwówka ale tym razem ze szczęśliwym zakończeniem. Stelmet pokonał Avtodor

Stelmet pokonał Avtodor
Stelmet pokonał Avtodor Jacek Katos
Po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu Stelmet Enea BC Zielona Góra odniósł siódme zwycięstwo w lidze VTB pokonując Avtodor Saratow 98:91.

Avtodor po serii porażek po raz trzeci w tym sezonie zmienił trenera. Nowym szkoleniowcem został znany z polskiej ligi Litwin Donaldys Kairys. Zielonogórzanie mieli ostatnio problemy. Nadal nie gra Drew Gordon, przegraliśmy niedawno z polskim średniakiem Eneą Astorią Bydgoszcz, wcześniej w VTB ulegli kolejno trzem rywalom i nie da się ukryć, że wykazywaliśmy oznaki zmęczenia. Stąd ten mecz był ważny dla obu ekip.

Już pierwsze minuty pokazały, że będzie to bardzo wyrównane spotkanie. I tak było. Stelmet niby kontrolował grę, akcje zazębiały się, ale zielonogórzanie bardzo szybko po serii błędów potrafili stracić przewagę. W 8 min wygrywaliśmy 26:17, ale już w 14 min było 33:33. Na przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu Avtodora 50:49. W trzeciej kwarcie podkręciliśmy tempo, potrafiliśmy mozolnie, ale konsekwentnie powiększać przewagę.

Koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra nie stracili jeszcze szans na awans do fazy play off ligi VTB. Dlatego, że w kolejnym spotkaniu pokonali u siebie Avtodor Saratow 98:91. Trybuny zielonogórskiej hali CRS jak zwykle pomagały koszykarzom. Zobaczcie na zdjęciach >>>>ZOBACZ TEŻ: Przerwana seria zwycięstw! Stelmet poległ w starciu z Astorią Bydgoszcz [ZDJĘCIA]POLECAMY: Tak prezentują się nowe cheerleaderki Stelmetu Enei BC [ZDJĘCIA]OBEJRZYJ: Co robił Łukasz Koszarek w więzieniu?

Kibice dali z siebie wszystko, a Stelmet wygrał! [ZDJĘCIA]

W 30 min po trójce zaliczającego dobry mecz George Kinga wygrywaliśmy 78:66. Wydawało się, że teraz będziemy kontrolować ten mecz. Tak było do 32 min kiedy po rzucie Łukasza Koszarka wygrywaliśmy 73:61. Wówczas, i coś takiego prześladuje nas od kilku spotkań, zaliczyliśmy fatalne cztery minuty. Piłka wypadała nam z rąk, nie trafialiśmy w wymarzonych wprost sytuacjach, a goście punktowali. Rezultat tych czterech minut to 2:13. Wynik brzmiał wówczas 85:83. W strasznie nerwowej końcówce błędach po obu stronach udało nam się jednak odskoczyć od rywala i nie dać sobie wydrzeć zwycięstwa.

Stelmet Enea BC Zielona Góra - Avtodor Saratow 98:91 (28:22, 21:28, 29:18, 20:23)
Stelmet Enea BC: Thomasson 19 (3), King 18 (4), Hakanson 16 (3), Radić 15, Meier 13 (2) oraz: Zyskowski 9, Koszarek 5 (1), Witliński i Zamojski po 0.
Avtodor: Jaiteh 18, Boatright 16 (3), Michajłowski 16 (2), Hicks 11 (1), Starks 8 (1) oraz: Johnson 15 (1), Babuszkin 10 (2), Umeh 3 (1), Petenew 0.

Zespół Cheerleaders Zielona Góra towarzyszy koszykarzom od wielu lat. W hali CRS zagrzewa zespół Stelmetu Enei BC do walki w Energa Basket Lidze i rozgrywkach VTB. Co jakiś czas zmienia się skład ekipy. Tej grupy dziewcząt wcześniej nie prezentowaliśmy. Zobaczcie, jak wygląda piękniejsza strona zielonogórskiego basketu.  POLECAMY: „Zdemolowany" rywal! Stelmet wygrał dziesiąty mecz z rzędu [ZDJĘCIA]ZOBACZ TEŻ: Kibice super się postarali! Nieśli Stelmet do wygranej nad Treflem Sopot [ZDJĘCIA]OBEJRZYJ: Co robił Łukasz Koszarek w więzieniu?

Tak prezentują się cheerleaderki Stelmetu Enei BC Zielona Gó...