Zwyczajny dzień dla nich może być nadzwyczajny w skutkach

Józef Piasecki
Czwórka kandydatów walczy o nasze głosy. Walka jest zacięta
Czwórka kandydatów walczy o nasze głosy. Walka jest zacięta archiwum GL
Wyróżniają się (i to nie tylko w swoim środowisku) tym, że wciaż im mało... zwłaszcza wolnego czasu na swoją działalność. Tacy po prostu są nasi kandydaci do tytułu Człowieka Roku.

Tomasz Stępski to, krótko mówiąc, spiritus movens konsekwentnego rozwoju technologii informatycznych i telekomunikacyjnych. W 2013 roku otworzył jedyne w województwie lubuskim, zlokalizowane w Nowej Soli, profesjonalne Centrum Przetwarzania Danych – Sinersio Data Center, wpisane na światową listę obiektów tej klasy. Świadczone tam usługi pozwalają przedsiębiorcom chronić swoje dane przed utratą i dostępem osób postronnych.

Od 2015 jest ekspertem sejmowej Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii.

Tomasz Stępski to również prelegent i panelista krajowych oraz zagranicznych konferencji dotyczących cyberbezpie¬czeństwa. Prowadzi zajęcia ze studentami takich kierunków, jak biznes elektroniczny i informatyka, na temat nowych technologii i ich zastosowań w przedsiębiorstwach. W tym roku został prezesem zarządu Polskiego Związku Ośrodków Przetwarzania Danych. Prywatnie miłośnik muzyki jazzowej i społecznik wspierający dzieci i młodzież ze środowisk wykluczonych społecznie.

W kategorii „Biznes”, na szefa Sinersio można zagłosować wysyłając SMS o treści: GLB.14 pod numer 72355 (koszt to 2,46 z VAT).

Katarzyna Owoc-Kochańska jest twarzą wschowskiego stowarzyszenia Czas A.R.T.

W ciepłych słowach o pani Katarzynie wypowiada się dyrektor Muzeum Ziemi Wschowskiej Marta Małkus. - Współpraca układa nam się dobrze. Chęć doskonalenia się i otwartość na innych ludzi pomaga w działalności stowarzyszeniu. Pani Katarzyna wielkie znaczenie przykłada do przeszłości Wschowy i konieczności zachowania dla przyszłych pokoleń dokumentów i zdjęć pokazujących, jak wyglądało życie w mieście - mówi M. Mał¬kus.

Coroczna działalność stowarzyszenia Czas A.R.T. jest bardzo bogata i często zajmuje wiele miejsca na łamach „GL”. Wśród festiwali filmowych czy wycieczek po Wschowie, podczas których nawet sami mieszkańcy mogą dowiedzieć się wielu ciekawostek, wyróżnić należy działania na rzecz promocji Szlaku Jakubowego. Stowarzyszenie w bieżącym roku zrealizowało projekt popularyzujący ten szlak. Wsparcie uzyskano od Województwa Lubu¬skiego. W ramach projektu odbyły się wędrówki-pielgrzymki do kościoła w Osowej Sieni oraz do kościoła pw. św. Jakuba w Konradowie. Powstał także 13-minutowy film oraz folder i informator.

Na Katarzynę Owoc - Kochańską, w kategorii „Samorządność i Społeczność Lokalna”, można zagłosować w naszym plebiscycie, wysyłając SMS o treści: GLS.17 pod numer 72355 (koszt to 2,46 z VAT).

Tomasz Szwarc to niespokojny duch, człowiek który nie może usiedzieć bezczynnie w jednym miejscu. Jednocześnie to osoba bardzo bezpośrednia, łatwo nawiązująca kontakt, o czym przekonaliśmy się w redakcji „GL”.

Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych “Twórcze Horyzonty”, którego jest prezesem, od 2010 roku realizuje kilka cyklicznych projektów. W kilku miastach odbywają się “Spotkania z podróżnikami”, “Spotkania z filmowcami” i “The KINO”. Flagową inicjatywą „Twórczych Horyzontów” jest „Festiwal Podróżników 100droga”, którego szósta edycja odbyła się w lutym.

Za organizowanie w tym roku spotkań z podróżnikami i innych imprez, w plebiscycie Człowiek Roku Krono 2017, w kategorii „Kultura”, można głosować na Tomasza Szwarca, wysyłając SMS o treści: GLK.29 pod numer 72355 (koszt to 2,46 z VAT).

Zygmunt Muszyński znany jest mieszkańcom przede wszystkim jako radny powiatu nowosolskiego oraz społecznik z Kożuchowa, mocno zaangażowany w pomoc Kresowiakom. Całe dorosłe życie ciągnie go na Kresy, czemu ulega, wracając do wspomnień najbliższych oraz starszych mieszkańców okolicznych miejscowości. Będąc w podróży nie pozostaje obojętny na los Polaków, którym przyszło żyć teraz na obczyźnie. Spośród jego działań warto wymienić choćby zbiórkę na podręczniki do języka polskiego, które trafiły do drohobyckiej szkoły na terenie dzisiejszej Ukrainy.

Rok temu miało miejsce uroczyste otwarcie nowej siedziby kożuchowskiego koła Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Do głównych zadań stowarzyszenia należy popularyzacja tematyki kresowej oraz działania mające na celu ochronę miejsc pamięci i niesienie pomocy dla Polaków pozostałych na Wschodzie.

Warto dodać, że Zygmunt Muszyński wczoraj późnym popołudniem był liderem w swojej kategori, tj. „Samorządność i Społeczność Lokalna” etapu powiatowego. Na jego koncie były aż 102 głosy. Chcąc oddać głos na radnego powiatu nowosolskiego z Kożuchowa, należy wysłać SMS o treści: GLS.21 pod numer 72355 (koszt to 2, 46 zł z VAT).

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie