Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

21 lutego, kolejny dzień protestu rolników w Lubuskim. Blokady dróg, utrudnienia, najważniejsze informacje | NA ŻYWO

Michał Korn
Michał Korn
Wideo
od 12 lat
Od wtorku, 20 lutego na lubuskim odcinku S3 panuje drogowy paraliż. Rolnicy mają nieprzerwanie demonstrować do godziny 18.00, 21 lutego. Oznacza to, że kierowcy muszą się uzbroić w ogrom cierpliwości, bowiem kluczowe dla woj. lubuskiego drogi są nieprzejezdne

Spis treści

RELACJA NA ŻYWO - 21 LUTEGO

Godzina 19.06

Wciąż zablokowany jest węzeł na S3 Świebodzin Południe - Zielona Góra Północ.

 • Objazd dla samochodów osobowych: starą drogą nr 3 przez stary most w Cigacicach w obu kierunkach.
 • Objazd dla samochodów ciężarowych: starą drogą nr 3, DW 282 przez most w Milsku do Węzła Zielona Góra Południe w obu kierunkach.

Godzina 18.00

Protest w Sulechowie zakończył się.

Godzina 14.40

Jak informuje Lubuska Izba Rolnicza, rozmiar protestu, zwłaszcza tego w Sulechowie, przerósł oczekiwania samych organizatorów. Oprócz wielu rolników, którzy blokowali swoim sprzętem S3, do protestu dołączyli także pszczelarze, restauratorzy, a także myśliwi. Protestujący zdają sobie sprawę z utrudnień komunikacyjnych, jakie powodują swoją akcją, za co przepraszają, natomiast chcą tym zwrócić uwagę na siebie, a przede wszystkim na zaistniały problem, nie tylko rządzących, ale również resztę społeczeństwa, gdyż finalnie dosięgnie on zwykłych obywateli.

Protest w Sulechowie przeprowadzany jest, póki co, w trybie ciągłym; rolnicy czekają tym samym na przyjazd osób decyzyjnych z Rządu RP, które pokażą pomysł na szybkie rozwiązanie zaistniałej sytuacji.

Godzina 10.37

Na skutek wyłączenia odcinka S3 Zielona Góra - Świebodzin, kierowcy kierowani są na tzw. starą trójkę. Tam również mogą napotkać utrudnienia w związku z dużym ruchem pojazdów. Szczególnie zauważalne jest to na wysokości Sulechowa.

21 lutego, kolejny dzień protestu rolników w Lubuskim. Blokady dróg, utrudnienia, najważniejsze informacje | NA ŻYWO
Google Maps

Godzina 9.37

Rolnicy przez całą noc z 20 na 21 lutego blokowali odcinek S3 między Zieloną Górą a Świebodzinem. Utrudnienia planowo mają potrwać do godziny 18.

Rolnicy przez całą noc z 20 na 21 lutego blokowali odcinek S3 między Zieloną Górą a Świebodzinem.
Rolnicy przez całą noc z 20 na 21 lutego blokowali odcinek S3 między Zieloną Górą a Świebodzinem. Rafał Nieżurbida

Godzina 9.05

Rolnicy zapowiadają wielki protest na drogach dojazdowych do Świecka. Zapowiadają blokadę dróg prowadzących do przejścia granicznego w Świecku oraz trasy Słubice - Zielona Góra. Protest ma się rozpocząć 25 lutego i potrwać aż do 20 marca. Szczegóły tutaj:

Godzina 7.31

Tak od wczoraj wygląda zablokowany odcinek S3 między Zieloną Górą a Świebodzinem:

21 lutego, kolejny dzień protestu rolników w Lubuskim. Blokady dróg, utrudnienia, najważniejsze informacje | NA ŻYWO
Google Maps

Godzina 7.30

Przypomnijmy, że od wtorku, 20 lutego na drogach krajowych, trasach szybkiego ruchu i autostradach rolnicy protestują m.in. przeciw wprowadzaniu Zielonego Ładu i napływowi towarów z Ukrainy. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. W Lubuskiem na wysokości Sulechowa demonstracja trwa nieprzerwanie do 21 lutego do godziny 18.00.

Protest rolników w Lubuskiem - zobacz, co działo się we wtorek 20 lutego:

Godzina 7.24

Postulaty rolników to: konieczność uproszczenia i ograniczenia nieracjonalnych wymogów Zielonego Ładu, ograniczenie nadmiernego napływu towarów rolno-spożywczych z Ukrainy oraz poprawa opłacalności produkcji rolnej.

Ministerstwo Rolnictwa wskazuje, że rolnicze protesty miały już miejsce jesienią 2023 roku i zaznacza, że były pochodną błędów podejmowanych przez poprzedników. Resort przekazał, że prowadzi działania w obszarach podnoszonych przez rolników.

Protest rolników na S3 z lotu ptaka:

od 12 lat

Godzina 7.07

 • Prosimy kierujących o wybieranie tras alternatywnych lub skorzystanie z przygotowanych objazdów - apeluje zielonogórska policja.

ORGANIZACJA RUCHU do godziny 18.00 w dniu 21 lutego 2024 roku:

Kierunek Świebodzin – Sulechów:

 • Droga Krajowa S3 - Węzeł Świebodzin Południe - policjanci będą przekierowywać ruch pojazdów na drogę powiatową tzw. „starą trójkę” przez Rosin - Kalsk do Sulechowa.

Sulechów - skrzyżowanie ulic Warszawskiej i Północnej:

 • samochody osobowe będą kierowane przez policjantów na objazd ulicami Warszawską i Zielonogórską w kierunku na „starą trójkę” do Cigacic i Zielonej Góry,
 • samochody ciężarowe – policjanci skierują je przez ulicę Północną, a następnie ulicę Leśną, ulicę Odrzańską do drogi wojewódzkiej DW278 w kierunku Bojadeł i nowego mostu w Milsku lub przez Krężoły do drogi krajowej DK32 w kierunku na Wolsztyn.

Kierunek Nowa Sól – Zielona Góra:
Droga Krajowa S3 – Węzeł Zielona Góra Południe:

 • samochody ciężarowe - policjanci będą kierować ruch pojazdów na drogę wojewódzką DW 282/279 Nowy Kisielin – Droszków – most w Milsku,
 • samochody ciężarowe jadące do Strefy Aktywności Gospodarczej (tzw. „Spalony Las”) po weryfikacji będą przepuszczane przez policjantów.

Zielona Góra – węzeł Północny:

 • samochody osobowe na węźle Północnym będą kierowane na ul. Trasę Północną (DW298) i dalej na „starą trójkę” przez Zawadę i Cigacice,
 • policjanci zamkną zjazd na trasę S3 w kierunku Sulechowa z Trasy Północnej oraz z Osiedla Pomorskiego i trasy głównej drogi krajowej S3 od strony Nowej Soli.

Zielona Góra – Zawada:

 • samochody ciężarowe będą kierowane na drogę wojewódzką DW279 przez Jany i Przytok w kierunku mostu w Milsku.

Cigacice – most:

 • sygnalizacja świetlna zostanie wyłączona – policjanci będą kierować ruchem pojazdów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska