32-latek napadł na kobietę. Wszedł do jednego z lokali w...

  32-latek napadł na kobietę. Wszedł do jednego z lokali w Gubinie, napadł na nią, prysnął jej gazem w twarz i okradł [ZDJĘCIA, WIDEO]

  Materiały policji, oprac. (sndr)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  32-latek napadł na kobietę. Wszedł do jednego z lokali w Gubinie, napadł na nią, prysnął jej gazem w twarz i okradł [ZDJĘCIA, WIDEO]
  - Kryminalni z gubińskiego komisariatu dotarli do 32-latka, podejrzewanego o dokonanie rozboju. Z ich ustaleń wynika, że zamaskowany napastnik wszedł
  1/4

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©mat. policji

  - Kryminalni z gubińskiego komisariatu dotarli do 32-latka, podejrzewanego o dokonanie rozboju. Z ich ustaleń wynika, że zamaskowany napastnik wszedł do jednego z lokali na terenie Gubina, gdzie po uprzednim stosowaniu przemocy wobec kobiety, rozpylił na jej twarz substancję drażniącą, a następnie zabrał torebkę zawierającą dokumenty, telefon oraz pieniądze - informuje asp.szt. Justyna Kulka z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.
  Do zdarzenia doszło we wtorek 6 marca w Gubinie. Do jednego z tamtejszych lokali wszedł zamaskowany mężczyzna, który napadł na kobietę, prysnął jej w twarz substancją drażniącą i następnie zabrał torebkę.

  W torebce kobieta miała m.in. dowód osobisty, kartę do bankomatu, pieniądze i telefon. Łączna wartość skradzionych rzeczy wynosi ponad 4 tys. zł.

  - Sprawa zlecona została do realizacji funkcjonariuszom z Referatu Kryminalnego gubińskiego komisariatu, którzy w wyniku wnikliwej pracy i analizy zebranych informacji ustalili osobę mogącą mieć związek ze zdarzeniem. Mężczyzną został zatrzymany na terenie Gubina. Podczas rozmowy z policjantami, 32-latek przyznał się do dokonania czynu - wyjaśnia rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

  Mężczyzna usłyszał zarzut dokonania rozboju oraz kradzieży i ukrycia dokumentów. Mundurowi odzyskali rzeczy będące własnością pokrzywdzonej tj. torebkę, dokumenty, telefon komórkowy oraz zabezpieczyli na poczet naprawienia szkody przeszło 2600 złotych.

  Prokuratur Rejonowy w Krośnie Odrzańskim wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec 32-latka tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec mężczyzny dwumiesięczny areszt. Za napad grozi mu kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

  POLECAMY ODCINKI "KRYMINALNEGO CZWARTKU":
  Zobacz też wideo: KRYMINALNY CZWARTEK - 08.03.2018 - Policja rozbiła gang samochodowy działający na niespotykanie wielką skalę


  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Nasze Dobre Lubuskie 2018. Szukamy najlepszych lubuskich produktów i usług.

  Nasze Dobre Lubuskie 2018. Szukamy najlepszych lubuskich produktów i usług.

  Odkrywamy Lubuskie Koleją

  Odkrywamy Lubuskie Koleją

  Chcesz kupić BMW? Nie musisz już jechać do Lubina.

  Chcesz kupić BMW? Nie musisz już jechać do Lubina.