Akcja ekologiczna GL "Drzewko za surowce wtórne". Zapraszamy na zbiórkę elektrośmieci 20 kwietnia w Zielonej Górze!

Akcja specjalna 'Drzewko za surowce wtórne"
Każdy z nas gromadzi w domu artykuły, których nie możemy wyrzucać do naszych przydomowych śmietników. Między innymi niesprawne sprzęty AGD, zużyte baterie, zepsute telefony, ładowarki i inne niedziałające elektrośmieci o różnych gabarytach. Dzięki akcji proekologicznej GL możecie łatwo pozbyć się niechcianych sprzętów, zrobić porządki w domu i dodatkowo otrzymać piękne sadzonki drzew i krzewów. Już w sobotę, 20 kwietnia ruszamy z drugą edycją akcji "Drzewko za surowce wtórne" w Zielonej Górze.

Już w sobotę, 20 kwietnia na parkingu zewnętrznym Focus Mall w Zielonej Górze (ul. Wrocławska 17, przy wjeździe od ul. Sienkiewicza) w godzinach 10.00-14.00 będzie można odebrać sadzonki różnych drzew i krzewów w zamian za zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Razem z naszymi Partnerami przygotowujemy dla Państwa przyjemny i pożyteczny event w specjalnie wydzielonej strefie.

UWAGA! Każdy uczestnik akcji przyjeżdzający samochodem na parking Focus Mall musi pobrać
bilet parkingowy! Godzina parkowania za darmo.

PARTNERAMI WYDARZENIA SĄ:

Akcja jest organizowana wspólnie z Lasami Państwowymi. W naszym regionie o sadzonki drzew i krzewów zadba Nadleśnictwo Zielona Góra, które przygotowało ich, aż 10 rodzajów do wyboru. Niewątpliwie sadzonki będą się pięknie prezentować w Państwa ogrodach, na balkonach czy na działkach, a co za tym idzie oczyszczać otaczające Nas powietrze. Podczas akcji nie zabraknie obecności pracowników Nadleśnictwa, którzy każdą roślinkę znają doskonale. Doradzą jakiego wyboru dokonać oraz jakie wymagania i oczekiwania ma dana roślinka.

Zanim zaczniesz gromadzić swoje elektrośmieci, koniecznie zapoznaj się regulaminem akcji. Dostępny jest na końcu artykułu.

Za jakie elektrośmieci otrzymasz sadzonkę?

Każdy uczestnik akcji w zamian za przekazanie dowolnej liczby elektrośmieci małego, dużego lub średniego rozmiaru, otrzyma sadzonkę lub sadzonki w liczbie (do wyboru) od jednej do trzech. Obowiązuje limit - maksymalnie trzy sadzonki na jednego uczestnika akcji. Możesz przynieść np.:

  • małogabarytowy sprzęt informatyczny i telekomunikacyjny np.: telefon, słuchawki, głośnik bezprzewodowy, zabawki elektryczne, ładowarka, prostownica do włosów, przedłużacz, młynek elektryczny, czujnik dymu, termostat, myszka, tablet, aparat fotograficzny, pilot, zegarek elektroniczny).
  • duży i średni sprzęt np.: blender, toster, mikser, laptop, suszarka do włosów, żelazko, radio, wiertarka, wentylator, drukarka, fax, lampka, lodówka, pralka, suszarka, mikrofalówka, telewizor).

Przy czym obowiązuje limit, który dotyczy następujących elektrośmieci:

  • minimum 50 sztuk baterii
  • minimum 30 ładowarek
  • minimum 10 tonerów.

Liczba sadzonek roślin jest ograniczona i wynosi 1.000 sztuk.

Elektrośmieci zbierze i zutylizuje profesjonalna firma MB Recycling - Partner naszej akcji.

Elektrośmieci to odpady innej kategorii

Dzięki takiej akcji proekologicznej, razem z Wami jesteśmy w stanie zmniejszyć zanieczyszczenie naszej planety. Elektrośmieci są bardzo niebezpiecznymi odpadami, zawierają dużo szkodliwych substancji, które wpływają na zdrowie ludzi i zwierząt, ale również zanieczyszczają środowisko naturalne.
PAMIETAJ!

  1. Nie wyrzucaj elektrośmieci do śmietnika! Grozi za to kara do 5000 zł. I jest to niebezpieczne dla otoczenia.
  2. Oddaj elektrośmieci w punkcie zbierania bądź skorzystaj z usługi bezpłatnego odbioru dużych elektrośmieci z domu.
  3. Nie gromadź elektrośmieci.
  4. Uważaj na stare i zużyte elektrośmieci– możesz w ten sposób wypuścić substancje, które szkodzą Twojemu zdrowiu i zagrażają życiu.

Razem możemy więcej – pokażmy, że planeta jest dla nas WAŻNA!

Regulamin akcji dostępny TUTAJ
Masz pytania, napisz do nas: [email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska