MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Apteka dyżurna Nowa Sól 2020. Jaka apteka ma dyżur w nocy, weekendy i święta w Nowej Soli?

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Karolina Misztal/Polska Press
Apteka dyżurna Nowa Sól 2020. Jaka apteka pełni dyżur w nocy, weekendy i święta w Nowej Soli? Czy rosną już ceny leków? I czy nie zmienią się godziny dyżurów. Farmaceuci apelują do starostów o zmianę uchwał w tej sprawie, pracują ponad normy.

Dyżurna apteka w Nowej Soli

Całodobowy dyżur w 2020 roku (również w niedziele i święta) pełni Apteka Max: Os. Konstytucji 3 Maja nr 5, tel. 68 356 44 77.

Dyżury aptek. Farmaceuci chcą zmian

W środę, 8 kwietnia Naczelna Rada Aptekarska zaapelowała do starostów o zmiany w dyżurach aptek. "Praca farmaceutów odciąża cały system opieki zdrowotnej, a w obecnym czasie w bardzo wielu przypadkach zastępuje podmioty lecznicze, które w bardzo istotnym zakresie ograniczyły lub w wielu przypadkach wstrzymały wykonywanie świadczeń zdrowotnych - czytamy w apelu.
Farmaceuci domagają się zmian rozkładu godzin pracy ogólnodostępnych aptek i dostosowanie ich do możliwości, jakimi dysponują. "Obecne obciążanie podmiotów prowadzących apteki pełnymi kosztami związanymi z pełnieniem dyżurów, a także obligowanie farmaceutów do świadczenia usług w aptekach w porze nocnej i w niedziele powoduje, że pracownicy aptek przekraczają często dobowe normy czasu pracy" - podkreślono w dokumencie.
Więcej przeczytasz tutaj: Apel Naczelnej Rady Aptekarskiej

lubuskie
  • Zakażonych114 408
    + 740
  • Zmarło2 736
    + 0

14. miejsce pod względem liczby nowych zakażeń.

polska
  • Zakażonych:+33 480(4 886 154)
  • Zmarło:+33(105 194)
  • Szczepienia:+19 509(51 564 403)
więcej
Dane zaktualizowano: 31.01.2022, godz. 10:45 źródło: Ministerstwo Zdrowia

Apteki. Rosną ceny leków

Rzecznik Naczelnej Rady Aptekarskiej Tomasz Leleno odniósł się w czwartek, 9 kwietnia do doniesień medialnych w sprawie rosnących cen leków, prostując informacje podane w jednym z programów telewizyjnych.
- Od początku epidemii COVID-19 lawinowo rosną ceny wyrobów medycznych, m.in. maseczek jednorazowych, rękawiczek, wody utlenionej, czy płynów odkażających rany. Wzrosty cen- w niektórych przypadkach nawet kilkusetprocentowe – wynikają przede wszystkim ze stale rosnących cen u hurtowników i producentów, oferujących swoje produkty aptekom - wyjaśnił w komunikacie na portalu rady. - Zdecydowana większość aptek – w tym trudnym dla wszystkich okresie – ich nie zmienia lub robi to w sposób symboliczny, z uwagi na zmieniające się w niektórych hurtowniach ceny zakupu leków dla aptek.

CZYTAJ TEŻ:Wychodząc z domu zakładajmy maseczki ochronne! Apeluje o to do Lubuszan Okręgowa Rada Lekarska w Zielonej Górze

Rzecznik rady podkreślił, że na początku epidemii koronawirusa, to "Naczelna Izba Aptekarska jako pierwsza sygnalizowała Ministrowi Zdrowia, iż może dochodzić do przypadków wykorzystywania obecnej sytuacji do niczym nieuzasadnionego podwyższania cen przez niektóre hurtownie i producentów, dlatego istnieje potrzeba wprowadzenia mechanizmów zabezpieczających pacjentów przed spekulacją m.in. poprzez określenie cen urzędowych na niektóre produkty. Mechanizm ten powinien objąć cały łańcuch dystrybucji, a więc producentów, hurtownie i apteki".

Koronawirus. Co powinieneś wiedzieć o kwarantannie?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Paliwo na stacjach będzie tańsze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska