Auckalnd: Janowicz już nie gra

(szyly)
facebook.pl
Jerzy Janowicz odpadł w pierwszej rundzie turnieju w Auckland. Polak, bo długim i emocjonującym pojedynku, przegrał Brianem Bakerem 6:4, 6:7 (5-7), 4:6.

Janowicz w trzecim secie obronił aż siedem piłek meczowych, ale ostatecznie musiał uznać wyższość rywala. Całe spotkanie było niezwykle wyrównane, właściwie w każdym secie wymiany były długie i wyczerpujące. Niestety, ostatecznie to Amerykanin okazał się lepszy.

Janowicz zajmuje obecnie 26 pozycję w rankingu ATP World Tour, najwyższą w karierze. Natomiast Baker to numer 59 w świecie. Grali ze sobą po raz pierwszy.

Polak wystąpi w Auckland jeszcze w grze podwójnej, w parze z Hiszpanem Albertem Ramosem.