Awans Pogoni

ANDRZEJ FALTYŃSKI
Wczoraj rozegrano mecze 1/32 piłkarskiego Pucharu Polski. W Świebodzinie trzecioligowa Pogoń pokonała po dogrywce drugoligowego Włókniarza Kietrz 2:1 (0:0, 0:0).

Bramki zdobyli: Obuchanicz w 94 i 100 min. dla gospodarzy oraz Sosna w 92 min. dla gości.
Pogoń grała w składzie: Merda - Olejnik, Zieziula, Stanulewicz (od 84 min. Andrzejkowicz) - Król, Iwanowski, Jarymowicz, Warchoł (od 68 min. Kopyść), Malinowski - Puchacz, Obuchanicz (od 118 min. Staszyński)
.
W pierwszej części spotkania zdecydowanie przeważali miejscowi, wypracowując trzy wyborne sytuacje strzeleckie. W 1 min. atomowe uderzenie Macieja Malinowskiego obronił bramkarz. Siedem minut później Janusz Obuchanicz, będąc 10 m od bramki, posłał piłkę nad poprzeczką. W 16 min. M. Malinowski z najbliższej odległości trafił piłką w głowę, stojącego na linii bramkowej Andrzeja Nikodema. W drugiej połowie ton grze nadal nadawali miejscowi, lecz za każdym razem ich akcjom brakowało wykończenia. W 58 min. M. Malinowski nie trafił z 5 m w światło bramki. W 71 min. bramkarz Włókniarza nogami obronił strzał M. Malinowskiego.
Dogrywka rozpoczęła się od szkolnego błędu bramkarza Pogoni Łukasza Merdy. Z rogu dośrodkowywał Marek Hanzel, bramkarz wypuścił z rąk piłkę, do której doszedł Tomasz Sosna i z 5 m wpakował futbolówkę do siatki. W 94 min. było już 1:1. Z rzutu rożnego dośrodkował Arkadiusz Jarymowicz, piłkę przejął J. Obuchanicz i z najbliższej odległości skierował ją do siatki. Wynik meczu ustalił w 100 min. J. Obuchanicz, który wykorzystał precyzyjne podanie z rzutu wolnego Piotra Zieziuli i strzałem głową pokonał bramkarza gości.
Świebodzinianie w 1/16 finały PP zmierzą się 10 października na własnym boisku z pierwszoligowym RKS Fameg Radomsko.