MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Będą układać asfalt na Kosynierów Gdyńskich. Jak we wtorek i środę jeździć po Gorzowie?

Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski
Remont Kosynierów Gdyńskich trwa ponad rok. Rozpoczął się w kwietniu 2023. Teraz zmierza do finiszu.
Remont Kosynierów Gdyńskich trwa ponad rok. Rozpoczął się w kwietniu 2023. Teraz zmierza do finiszu. Jarosław Miłkowski
Remont ul. Kosynierów Gdyńskich zmierza do końca. Dziś ma się rozpocząć układanie ścieralnej warstwy asfaltu pomiędzy ul. Jagiellończyka a ul. Mickiewicza i Mościckiego.

Pod koniec kwietnia na ponad połowie długości ul. Kosynierów Gdyńskich ułożona została ostatnia, czyli ścieralna warstwa asfaltu. Teraz przychodzi czas na ułożenie nawierzchni na jednym z ostatnich jej fragmentów, czyli na wysokości Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.

We wtorek 28 maja prace powinny rozpocząć się pomiędzy skrzyżowaniem Kosynierów Gdyńskich z ul. Jagiellończyka a skrzyżowaniem z ulicami Mickiewicza i Mościckiego. Roboty mają potrwać dwa dni.
- Godziny rozpoczęcia robót uzależnione są m. in. od warunków atmosferycznych. Po zakończeniu robót wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy - na odcinku od ronda Kosynierów Gdyńskich do starej jezdni ul. Słowiańskiej – informuje Ewa Iwańska, dyrektor biura zarządu Gorzowskich Inwestycji Miejskich.

Jak jeździć we wtorek i w środę?

Prowadzenie robót oznacza kilka zmian w organizacji ruchu. Jakich? Przede wszystkim zamknięty będzie odcinek Kosynierów Gdyńskich na wysokości LUW-u. Zamknięte zostanie skrzyżowanie z ulicami Mickiewicza i Mościckiego. Od starej jezdni Słowiańskiej do Mickiewicza zostanie jednak dopuszczony ruch dwustronny. Mościckiego do spółki z Wyczółkowskiego będą przez dwa dni drogami „ślepymi”. Podobnie będzie z ul. Mickiewicza na odcinku między Mieszka I a Kosynierów Gdyńskich.
- Po zakończeniu prac, czyli w środę po południu, zamknięty przez dwa dni odcinek ul. Kosynierów Gdyńskich zostanie otwarty dla ruchu w obu kierunkach. Tym samym ruch dwukierunkowy dopuszczony zostanie na prawie całym odcinku przebudowywanej Kosynierów Gdyńskich z wyjątkiem odcinka między starym fragmentem ul. Słowiańskiej a skrzyżowaniem z ul. Roosevelta – Słowiańską – informuje Iwańska.

Będą układać asfalt na Kosynierów Gdyńskich. Jak we wtorek i środę jeździć po Gorzowie?
Gorzowskie Inwestycje Miejskie

28-29 maja zmiany będą też w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Autobusy linii nr 104, 105, 111 w kierunku Cmentarza, Chwalęcic i Bora-Komorowskiego od skrzyżowania ulic Kosynierów Gdyńskich i Borowskiego pojadą ulicami: Borowskiego, Mieszka I i na skrzyżowaniu z ul. Mickiewicza powrócą na dotychczasowe trasy.

Remont Kosynierów Gdyńskich to część większej inwestycji drogowej. Należy do niej także przebudowa skrzyżowania z ulicami: Roosevelta, Żwirową i Słowiańską oraz budowa ronda koło Słowianki. Prace w obu miejscach trwają już ponad rok. Mają zakończyć się po tegorocznych wakacjach. Aktualnie powstaje druga część ronda na Słowiańskiej, trwa też przebudowa Żwirowej.

Czytaj również:
Jakie będą zarobki prezydenta Gorzowa? O wysokości pensji zdecydują radni

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska