MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tydzień z utrudnieniami, czyli tak będą układać asfalt na Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie

Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski
Remont ul. Kosynierów Gdańskich to część większej inwestycji, na którą składa się też m.in. budowa ronda koło Słowianki i przebudowa skrzyżowania z ulicami: Żwirową, Słowiańską i Roosevelta.
Remont ul. Kosynierów Gdańskich to część większej inwestycji, na którą składa się też m.in. budowa ronda koło Słowianki i przebudowa skrzyżowania z ulicami: Żwirową, Słowiańską i Roosevelta. Jarosław Miłkowski
We wtorek 23 kwietnia rozpocznie się układanie ostatniej warstwy asfaltu na sporej części ul. Kosynierów Gdyńskich. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskich ze zmianami w objazdach powinni się liczyć codziennie.

Układanie ostatniej warstwy masy asfaltu na ul. Kosynierów Gdyńskich – jeśli pogoda nie będzie przeszkadzać - ma potrwać sześć dni. Ten czas został podzielony na pięć etapów.

- Etap pierwszy będzie realizowany we wtorek 23 kwietnia i obejmować on będzie prace na odcinku od skrzyżowania z ulicami: Roosevelta, Żwirową i Słowiańską do skrzyżowania z ul. Mickiewicza – informuje Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu. - Główne założenia tego etapu to: całkowite wyłączenie wspomnianych odcinków z ruchu kołowego w obu odcinkach. Zamknięty zostanie również wyjazd ze starej Słowiańskiej. Otwarte zostanie skrzyżowanie z ul. Mickiewicza – w pełnym zakresie, jedynie bez możliwości skrętu w ul. Kosynierów Gdyńskich w kierunku Matejki i ronda Kosynierów Gdyńskich – mówi dalej R. Krajczyński.

Tydzień z utrudnieniami, czyli tak będą układać asfalt na Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie

Jak będą przebiegać kolejne etapy prac na Kosynierów Gdyńskich?

  • W środę 24 kwietnia asfalt na Kosynierów Gdyńskich będzie układany na odcinku od skrzyżowania z ul. Jagiellończyka do ul. Borowskiego.
  • W czwartek 25 kwietnia prace będą obejmowały odcinek od Borowskiego do ronda Kosynierów Gdyńskich.
  • W sobotę i w niedzielę 27-28 kwietnia ostatnia warstwa asfaltu ma być układana na rondzie Kosynierów Gdyńskich.
  • Od poniedziałku 29 kwietnia kierowcy będą mieli do dyspozycji rondo Kosynierów Gdyńskich oraz całą szerokość ul. Kosynierów Gdyńskich między rondem a ul. Jagiellończyka.

Prace na ul. Kosynierów Gdyńskich oznaczać będą zmiany w kursowaniu kilku linii autobusowych Miejskiego Zakładu Komunikacji. Zaczną się one w środę 24 kwietnia. Tego dnia linie: 100, 101, 121, 124, 136 od skrzyżowania ulic Fredry i Matejki pojadą ulicami: Matejki, Marcinkowskiego, Konstytucji 3 Maja, Estkowskiego, Łokietka, gdzie wrócą na dotychczasowe trasy.

Kolejne zmiany w kursowaniu autobusów będą w czwartek. Jeszcze o nich napiszemy.

Czytaj również:
Jancarza i Składowa dopiero po wakacjach? Tak przebiega ważna inwestycja w Gorzowie

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska